رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
اتاق عمل بخش زنان و زایمان بیمارستان دیلم با مشارکت خیران حوزه سلامت افتتاح شد/ گزارش تصویری

6 ارديبهشت 1394
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بخش زنان و زایمان بیمارستان دیلم فاقد اتاق عمل بود که با مشارکت خیران حوزه سلامت اکنون این مهم محقق شده و اتاق عمل این بخش افتتاح شد.

دکتر علیرضا رئیسی در آیین تجلیل از خیران حوزه سلامت شهرستان دیلم، افزود: کار خیر در همه زمینه مفید، مؤثر و خداپسندانه است و کارهایی که با مشارکت خیران انجام می‌شود پربرکت وشاخص است.
وی با اشاره به اینکه نتایج طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر موفقیت آمیز بوده است، بیان داشت: هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب و ایده‌آل فاصله زیادی است ولی دریکسال گذشته خدمات قابل توجهی در حوزه درمان ارائه شده است.
این مقام مسؤول با اشاره به اینکه حوزه سلامت در دیلم تحول چشمگیری داشته است گفت: خیران در راستای طرح تحول نظام سلامت خدمات قابل توجهی ارائه کرده‌اند که اکنون فضاهای درمانی گوناگونی در حال اجرا است.
کلینیک‌های تخصصی دهان و دندان در شهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهراظهار داشت: در راستای طرح تحول نظام سلامت توسعه فضاهای درمانی در دستور کار است به گونه‌ای که امسال کلینیک‌های تخصصی دهان و دندان در شهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.
دکتر علیرضا رئیسی راه‌اندازی کیلینیک‌های تخصصی را مورد اشاره قرار داد و گفت: یکی از طرح‌های مهم بسته‌های خدمتی طرح تحول نظام سلامی راه‌اندازی کیلینیک‌های تخصصی بود که اکنون تمامی شهرستان‌های استان از این امکان بهره‌مند شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت در دیلم موفق عمل کرده است تصریح کرد: در یکسال اجرای این طرح ۲۸ هزار و ۳۳۰ ویزیت تخصصی ارائه شده و این در حالی است که قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت تنها ۲ پزشک در دیلم ارائه خدمات می‌کردند که اکنون به 12 پزشک متخصص افزایش یافته است.
دکتررئیسی از افزایش ضریب تخت بیمارستانی در دیلم خبرداد و گفت: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت ضریب اشغال تخت بیمارستانی ۱۲ درصد بود که این میزان الان به ۶۰ درصد افزایش یافته است.
وی، با اشاره به کاهش میزان پرداختی از جیب مردم برای درمان بیان کرد: میزان پرداختی هزینه درمانی از جیب مردم به ۵.۲ درصد رسیده که سبب افزایش رضایت مندی مردم شده است./م.غ 1023

کلمات کلیدی:
هفته‌سلامت     افتتاحیه     افتتاح     اتاق‌عمل.بخش‌زنان     شبکه‌بهداشت‌و‌درمان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

نظرات ارسالی
درورد بر عکاس و خبرنگار فعال روابط عمومی دانشگاه محمد غلامحسینی خدا قوت.
اسماعیل طاهری نیا

لینک به این صفحه
< >