زمان حضور بربالین بیماران و مصدومین سوانح در ماموریت‌های شهری به 6 دقیقه کاهش پیدا کرده است

8 ارديبهشت 1394
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان بوشهرگفت: زمان حضور بربالین بیماران و مصدومین سوانح در مأموریت‌های شهری به 6 دقیقه و جاده‌ای به 8 دقیقه کاهش پیدا کرده است.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: در هفته سلامت از سوی این مرکز افتتاح و کلنگ زنی ساختمان جدید جهت 5 پایگاه شهری و جاده‌ای اورژانس درشهرستانهای جم، گناوه، دیر، دیلم، تنگستان و دشتستان با اعتباری بالغ بر96 میلیارد و ششصد هزار ریال در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه با مدیریت نیروهای عملیاتی، کارشناسی مناطق مختلف و جابه‌جایی محل برخی از پایگاه‌ها، میانگین مدت زمان حضور بربالین بیماران و مصدومین سوانح کاهش یافته است گفت: در سال گذشته بالغ بر 21 هزار ماموریت در سطح استان توسط نیروهای عملیاتی فوریت‌های پزشکی به انجام رسیده است و بایستی پیش بینی پایگاه‌های جدید اورژانس 115 در محورهای پرخطر وشلوغ مورد کارشناسی و بازبینی قرار بگیرد.
دکتر دادجو در ادامه اضافه کرد: هم اکنون اورژانس هوایی دراین استان فعال است و اگر بیمار فوریتی تشخیص داده شود با بالگرد به مراکز درمانی منتقل خواهد شد به گونه‌ای که در حادثه آتش سوزی مسکن مهر در شهر بوشهر ، یک نفراز مصدومین که بدحال بود و نیاز به مراقبتهای سوختگی داشت با اورژانس هوایی به بیمارستان سوانح و سوختگی شهر گناوه منتقل شد.
دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار داشت: درحال حاضر فوریت‌های پزشکی با 44 پایگاه شهری و جاده‌ای و ناوگانی مجهز به 70 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه بالگرد، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه MICU درحال خدمت رسانی به عموم مردم استان است.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان بوشهرخاطر نشان‌کرد: این مرکز علاوه بر ماموریت‌های اورژانس از طریق ستاد هدایت و اطلاع رسانی درمان پذیرش‌های بیمارستان‌های سطح استان و بین مراکز درمانی خارج از استان را انجام می دهد و در همین راستا در سال 93 در حدود 3 هزار و نهصد مورد پذیرش به ثبت رسیده است .
انتهای پیام/م.غ1023

 

خبر مرتبط: با حضور مسئولین : عملیات اجرایی ساختمان اورژانس 115 شهر دیر آغاز شد.


کلمات کلیدی:
هفته‌سلامت     افتتاح     افتتاحیه     اورژانس     دکتر‌دادجو     اورژانس‌.هوایی    
اورژانس.جاده‌ای    

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >