سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
تجهیز آزمایشگاه مرکزی شهرستان گناوه به دستگاه های تمام اتوماتیک ، با کیفیت و بسیار دقیق

5 امرداد 1394
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در راستای ارتقاء سطح کیفی خدمات که یکی از اهداف طرح تحول نظام سلامت می‌باشد، آزمایشگاه مرکزی شهرستان گناوه به دستگاه‌های تمام اتوماتیک، با کیفیت و بسیار دقیق تجهیز شد.

دکتر علی زکی زاده افزود: در حال حاضر آزمایش های بیوشیمی، هموتولوژی، تجزیه و آنالیز ادرار و انگل شناسی، نمونه التور، هورمون شناسی، مالاریا، سل، سالک، موادمخدر، آزمایش های ازدواجی و تالاسمی دراین مرکز دولتی روزانه انجام می پذیرد.
وی با اشاره به خرید دو دستگاه هود میکروب شناسی وسل، یک دستگاه سلکانتر یا شمارش گلبولی، یک دستگاه کاملا اتوماتیک اتوآنالایزر یا قند چربی اضافه کرد: با دستگاه های جدید، دقت جواب آزمایش‌ها بالا رفته و اعتماد پزشکان متخصص و فوق تخصص هم در داخل استان و هم خارج از استان را به دنبال خواهد داشت.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تصریح کرد: ساعات کاری پذیرش مراجعین برای رفاه حال مراجعین به ساعت 7:15 لغایت 12ظهر افزایش یافته است و تعرفه ها به جز آزمایش ها ی مواد مخدر با تعرفه دولتی محاسبه می شود که هزینه آن در مقایسه با بخش خصوصی یک سوم است.
دکتر علی زکی زاده در ادامه گفت: آزمایش های میکروبی آب با هدف مشاهده آلودگی شبکه توزیع آب آشامیدنی در این مرکز صورت می‌گیرد که ماهیانه حدود 150 نمونه آب از مراکز مختلف شهری و روستایی گرفته می شود و مورد آزمایش و نظارت دقیق شبکه بهداشت و درمان قرار می گیرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: آزمایشگاه مرکزی شهرستان دارای سه آزمایشگاه زیر شاخه فعال در مراکز مال خلیفه ای، چهار روستایی و بندر ریگ می‌باشد که بیش از سیزده پرسنل مجرب در آن مشغول به ارایه خدمات رسانی با کیفیت به شهروندان هستند.
دکتر زکی زاده خاطرنشان کرد: این مرکز با بیش از 70درصد از بیمه ها دارای قرارداد می باشد روزانه بیش از 100 بیمار پذیرش می‌شوند.
انتهای پیام/م.ن1032

کلمات کلیدی:
آزمایشگاه     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه     دکتر.زکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   5 امرداد 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >