طرح جامع پایش سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اجرا می‌شود

8 مهر 1394
طرح جامع پایش سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهرنیمه دوم امسال در دو مرحله اجرا می‌شود.

معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست توجیهی این طرح که با حضور مسؤولان و کارشناسان ادارات مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه جنوب کشور در بوشهر گفت: طرح سلامت روانی دانشجویان با عنوان( CAQ) از ابتدای سال تحصیلی جدید در دو مرحله از اول مهر ماه تا نیمه آبان برای دانشجویان جدید الورود و مرحله دوم از نیمه آبان تا بیستم اسفند ماه برای سایر دانشجویان اجرا می‌شود.
مهندس حسین قائدی افزود: در این طرح از پرسش نامه (GHQ) استفاده می‌شده که به علت محدودیت‌ها و نواقصی که داشت پرسش‌نامه جدید با عنوان (CHQ) جایگزین شده و همه دانشجویان از نظر خصوصیات روانی و عاطفی مورد سنجش و پایش قرار می‌گیرند.
وی بیان داشت: در این پروژه 272 سؤال از دانشجویان پرسیده می‌شود که 128 تای آن پرسش‌های شخصیتی و 144 تای دیگر پرسش‌های تحلیلی بالینی است که پس از استخراج و تحلیل، به تناسب نیازهای روان‌شناختی دانشجویان خدمات و مشاوره‌های لازم به آنان ارایه می‌شود.
قائدی افزود:دانشجویانی که می‌بایست خدمات مشاوره‌ای به آنان ارایه شودتحت نظر قرار می‌گیرند وعلاوه بر مشاوره‌های مورد نیاز، کلاس‌های مهارت زندگی و کلاس‌های روان شناختی برای آنان برگزار می‌شود تا بتوانند خود را با شرایط روانی و اجتماعی دانشگاه و محیط‌های خوابگاهی سازگار کنند.
رییس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: در راستای تحقق اهداف طرح تحول سلامت و با استناد به دستور العمل نحوه تعامل با دانشجویان آسیب پذیر روانی مبنی بر تهیه آزمونی مناسب برای سنجش وضعیت روانی، اجتماعی دانشجویان علوم پزشکی، معاونت فرهنگی دانشجویی و امور مجلس، پروژه جامع پایش سلامت روان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی را در دستور کار قرار داده و پرسشنامه تحصیل بالینی (CAQ)را به عنوان ابزار معتبری برای سنجش وضعیت روان شناختی دانشجویان انتخاب کرده است.
فروغ عباسی افزود: به منظور توجیه این پروژه و توضیحات تکمیلی در خصوص نحوه اجرای این طرح، نشستی با دانشگاههای منطقه تحت پوشش برگزار کردیم که در این نشست روسا و کارشناسان ادارات مشاوره دانشگاه علوم پزشکی منطقه جنوب حضور فعال داشتند.
گفتنی است خانم فروغ عباسی رئیس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به عنوان سرپرست پروژه پایش سلامت روان دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی منطقه جنوب کشورشامل دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز، بندر عباس، جهرم، یاسوج، فسا، لارستان و گراش منصوب گردیده است.
انتهای پیام/ 2050


کلمات کلیدی:
پایش     سلامت     دانشجویان     معاون.دانشجویی‌فرهنگی     مهندس.قائدی     اداره.مشاوره    
   

تاریخ بروز رسانی:   8 مهر 1394

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >