رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مجوز احداث دو بیمارستان تخصصی و درمانگاه تخصصی ام.آر.آی در بوشهر

16 آذر 1394
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مجوز احداث دو بیمارستان تخصصی در بوشهر و درمانگاه تخصصی ام.آر.آی توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی صادر شده است.

دکترعلیرضا رئیسی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در دوسال اخیر پرداخت هزینه درمان از جیب مردم در بخش بستری در استان بوشهر از 37 درصد به 7.5 درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به کاهش آمار سزارین به عنوان یکی از شاخص‌های مهم طرح تحول نظام سلامت افزود: سهم استان بوشهردر انجام عمل سزارین در سال 92 از کل زایمان‌های انجام شده 53 درصد بوده که به میزان 5 درصد در این دوسال کاهش پیدا کرده و به نرخ 48 درصد رسیده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش تعداد پزشکان استان بوشهر در دوسال اخیر با توجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت خبر داد و تصریح کرد: در شاخص عدالت اجتماعی تعداد پزشکان وارد شده به استان بوشهر از 150 نفر به 256 نفر افزایش یافته است.
وی از حضورپزشکان طرح تحول نظام سلامت به صورت تمام وقت در بیمارستان‌ها خبر داد و افزود: تعداد یک‌هزار و 97 تخت بیمارستانی استان بوشهر وجود دارد که ضریب اشغال تخت بیمارستانی به میزان 68 درصد افزایش یافته است.
دکتر رییسی از افزایش تعداد تخت‌های ویژه بیمارستانی از 89 تخت در سال 92 به 120 تخت در شش ماه نخست امسال به میزان 43 درصد خبر داد و گفت: شاخص نسبت تخت بیمارستانی به جمعیت تا پایان سال گذشته 1.4 صدم نسبت به هر یک‌هزار نفربوده که تا پایان سال 94 به میزان 1.4 دهم می‌رسد.
دکتر رییسی با اشاره به افزایش تعداد کلینیک‌های تخصصی استان بوشهر گفت: در تمام شهرستان‌های استان بوشهر کلینیک تخصصی راه‌اندازی شده و از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان تاکنون هر بوشهری 1.4 بار به پزشک متخصص مراجعه کرده است.
وی از 78 هزار متر مربع بهسازی و نوسازی فضای بهداشتی و درمانی با اعتباری افزون بر 9 میلیارد و 300 میلیون تومان پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر خبر داد.
دکتررییسی با اشاره به حمایت از بخش خصوصی در توسعه نظام سلامت گفت: مجوز احداث دو بیمارستان تخصصی در بوشهر و درمانگاه تخصصی ام.آر.آی توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی صادر شده است.
انتهای پیام/ م.ب 2020

کلمات کلیدی:
احداث     بیمارستان.تخصصی     درمانگاه    

تاریخ بروز رسانی:   16 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >