با حضور مسئولان استانی و شهرستانی
معارفه 16 پزشک متخصص طرح تحول نظام سلامت در دشتستان برگزار شد

27 دی 1394
آیین معارفه 16 پزشک متخصص طرح تحول نظام سلامت در دشتستان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در آیین معارفه پزشکان طرح تحول نظام سلامت در دشتستان گفت: با آغاز فعالیت 44 متخصص جدید در مراکز درمانی این استان، شمار پزشکان متخصص ازاجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون به 106 نفر رسیده است.
دکترعلیرضا رئیسی با اشاره به اینکه از این تعداد پزشک متخصص، 44 پزشک متخصص به تازگی و 62 نفر نیز سال گذشته به کادر مراکز درمانی استان پیوسته‌اند افزود: در سال اول اجرای طرح تحول نظام سلامت، 62 پزشک متخصص وارد استان شدند که سهم دشتستان 22 و امسال 44پزشک وارد استان شده که سهم دشتستان 16 پزشک است.
این مقام مسئول با اشاره به اجرای طرح امید اجتماعی در استان بوشهر و به ویژه در دشتستان خاطر نشان کرد: اجرای این طرح، نقش زیادی در توسعه فرهنگ سلامت جامعه ایجاد می نماید.
معارفه پزشکان در دشتستان، الگویی برای کشور شد
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در خصوص معارفه پزشکان متخصص در دشتستان گفت: در سال گذشته برای اولین بار در کشور، معارفه پزشکان طرح تحول سلامت در دشتستان اجرا شد که اجرای این برنامه، الگویی شد تا چنین برنامه‌هایی در سال جاری نیز در سراسر کشور برگزار شود.
دکتر رئیسی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت با اهداف ایجاد عدالت در سلامت، دسترسی به خدمات حوزه سلامت، پرداخت و حفاظت از جیب مردم و ارتقای کیفیت درمان به اجرا درآمد، اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی از جمله حضور تمام‌وقت و مقیم پزشک در بیمارستان‌ها و مناطق محروم و ارتقای شاخص‌ها در حوزه بهداشت صورت گرفته است.
دکتر رئیسی با اشاره به اینکه همه مراکز بهداشتی درمانی سراسر استان پزشک دارند افزود: پیش از اجرای این طرح 135پزشک عمومی نیاز استان برای مراکز بهداشتی درمانی روستایی بود که ما تنها 92 پزشک داشتیم اما امروز این تعداد به 137پزشک که بالاتر از حد استاندارد می‌باشد، رسیده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ادامه داد: از آغاز طرح تحول نظام سلامت تاکنون حدود 11هزار زایمان طبیعی انجام شده و بیش از 190هزار بیمار در حوزه بستری این طرح استفاده کرده‌اند.
دکتر رئیسی تصریح کرد: تاکنون بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر از ویزیت تخصصی پزشکی در طرح استفاده کرده‌اند.
وی با اشاره به تجهیز زیرساخت‌ها و افزایش امکانات بیمارستانی در دشتستان به راه اندازی کلینیک تخصصی و نقش مهم و موثر آن در ارتقای سطح خدمات درمانی و رضایت مردم، بیان کرد: 33 نفر متخصص در آنجا مشغول به فعالیت هستند که ماهانه هفت هزار نفر در این درمانگاه ویزیت می‌شوند.
دکتررئیسی گفت: مقاوم سازی، بهسازی و راه اندازی مجدد بیمارستان 17شهریور برازجان از دیگر کارهای مهم دانشگاه در این شهرستانبوده که دردست اجراست.
وی عنوان کرد: پرسنل مورد نیاز بیمارستان 17شهریور استخدام شده‌اند وتا زمان بهره‌برداری بیمارستان در سایر مراکز بهداشتی درمانی به خدمت مشغول می‌باشند و پس از آغاز بکار این بیمارستان، پرسنل جذب شده به محل خدمت خود وارد می‌شوند.
فرماندار شهرستان دشتستان ضمن تقدیر از متخصصان علوم پزشکی که در دشتستان مشغول به فعالیت هستند اظهارداشت: از آنجایی که برخلاف گذشته که نفت، طلا و نقره از مولفه های توسعه بود امروز منابع انسانی مهمترین رکن و محور توسعه قلمداد می‌شود.
دکتر ارسلان زارع افزود: امروز برای رسیدن به توسعه متوازن، همه جانبه و پایدار در کشور ارتقا سطح سلامت و امید به زندگی جدای از توسعه منابع انسانی نیست.
دولت تدبیر و امید ارتقا سطح سلامت را از محورهای اصلی و شاخص های مهم توسعه قرار داده است
فرماندار شهرستان دشتستان بیان کرد: دولت تدبیر و امید ارتقا سطح سلامت را از محورهای اصلی و شاخص های مهم توسعه قرار داده و به بهترین وجه ممکن با شناخت کامل از مهمترین مولفه توسعه، طرح تحول نظام سلامت را در دستور کار قرار داد.
دکتر زارع گفت: این طرح دستاوردهای بسیار خوبی داشته است و پزشکان این طرح با دانش والای خود و خدمت ارزشمندی که به مردم می‌کنند، باقیات صالحاتی برای خود آنهاست.
وی آمار بالای ویزیت بیماران در درمانگاه تخصصی، راه اندازی مجدد درمانگاه فرهنگیان، فراهم شدن زیرساخت‌های لازم درمانی در شهرستان را از نتایج خوب طرح تحول نظام سلامت برشمرد و افزود: بیمارستان 17 شهریور برازجان در تابستان 95 دو باره راه اندازی می‌شود.
در این آیین 16پزشک متخصص در رشته های جراح مغز و اعصاب، چشم، پوست، اطفال، زنان، قلب و عروق، عفونی، طب اورژانس، روانپزشک، جراحی عمومی،گوش،حلق وبینی، داخلی و داخلی اعصاب به کادر پزشکی شهرستان دشتستان اضافه شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023
لینک کانال خبری روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلگرام
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معارفه.پزشکان.متخصص     شهرستان.دشتستان     دکتر.رئیسی     دکتر.زارع    

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >