رونمایی از واکسن دوظرفیتی فلج اطفال در شهرستان دشتی/ گزارش تصویری

6 ارديبهشت 1395
همزمان با چهارم اردیبهشت ماه روز ملی سوییچ واکسن دو ظرفیتی فلج اطفال، در آیینی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان دشتی ، از واکسن دو ظرفیتی خوراکی فلج اطفال رونمایی شد.

مهرجو فرماندار دشتی ضمن تبریک هفته سلامت اظهار کرد: این واکسن نقش بسزایی در کاهش عوارض ناشی از فلج اطفال بر جامعه دارد.
وی بیان کرد: دولت اهتمام ویژه‌ای در راستای ارتقای سلامت جامعه دارد که نیاز است همه تلاش کنیم تا مردم از بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات در این بخش بهره‌مند شوند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز گفت: سازمان بهداشت جهانی در راستای ریشه‌کنی بیماری فلج اطفال تایپ ۲ ویروس فلج اطفال را از واکسن ۳ ظرفیتی حذف کرده و این واکسن را به‌صورت دو ظرفیتی تلقیح می‌کند.
وی افزود: حذف تایپ ۲ ویروس فلج اطفال از واکسن ۳ ظرفیتی باعث شد که واکسن ۳ ظرفیتی تزریقی وارد سیستم شود که این واکسن از سن ۴ ماهگی تزریق می‌شود.
دکتر اصغربحرانی یادآور شد: تلقیح واکسن ۲ ظرفیتی از امروز در سراسر کشور آغاز و در شهرستان ما از این واکسن رونمایی شد، ضمن اینکه توزیع واکسن ۲ ظرفیتی در شهرستان در روزهای ۳۱ فروردین و یکم اردیبهشت انجام‌گرفته است، تلقیح واکسن در تمامی مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت شهرستان همزمان با سراسر کشور اردیبهشت آغاز شده است و قریب به ۵۰ نفر در روز ملی سوییچ واکسینه شده‌اند.

انتهای پیام/ م.ا 3040


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     رونمایی     واکسن.فلج.اطفال     فرماندار.دشتی     دکتر.اصغر.بحرانی     شبکه.بهداشت‌درمان    
شهرستان.گنجی    

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >