در نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با وزیر بهداشت صورت گرفت:
تفاهم‌نامه مجوز بیمارستان 240 تختخوابی برازجان امضا شد/ تجهیز 200 میلیارد ریالی اورژانس 115 استان/ پروژه‌های شاخص در سفر وزیر بهداشت

29 ارديبهشت 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در نشستی با وزیر بهداشت تفاهم‌نامه‌های مجوز بیمارستان جایگزین 17 شهریور برازجان و توسعه و تجهیز اورژانس جاده‌ای بوشهر و مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی با حضور استاندار بوشهر امضا و آخرین هماهنگی‌ها برای افتتاح یا آغاز پروژه‌های شاخص بهداشت و درمان استان با حضور وزیر بهداشت صورت گرفت.

صدور مجوز بیمارستان 240 تختخوابی برازجان
دکتر علیرضا رئیسی بابیان اینکه در نشست با وزیر گزارشی از آتش‌سوزی بیمارستان 17 شهریور برازجان ارایه و استان نسبت به احداث بیمارستان جایگزین اصرار کرد، گفت: هرچند در سطح‌بندی‌های وزارت بهداشت محدودیت‌هایی در زمینه ساخت بیمارستان‌های جدید وجود دارد، اما وزیر بهداشت از سهمیه توسعه بیمارستانی استان، با احداث بیمارستانی 240 تختخوابی بجای 17 بیمارستان شهریور برازجان موافقت کرد.
وی افزود: دکتر هاشمی در خصوص پیگیری تأمین اعتبار این پروژه دستورات لازم را به معاونت مربوطه دادند، ضمن اینکه با توجه به موافقت وزارتخانه با تخریب این بیمارستان، به‌زودی مقدمات این مهم در استان فراهم می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره مجری احداث بیمارستان جدید برازجان گفت: اولویت ما اجرای پروژه توسط وزارت بهداشت است، به دلیل اینکه تجربه نشان می‌دهد سرعت و کیفیت احداث بیمارستان توسط وزارت بهداشت بهتر است.
دستور پیگیری اعتبار بیمارستان جدید برازجان از ردیف‌های ملی
دکتر رئیسی با اشاره به اینکه دشتستان در کنار گناوه و کنگان یکی از قطب‌های درمانی استان در چشم‌انداز 10 سال آینده است، خاطرنشان کرد: موافقت دکتر هاشمی با ایجاد بیمارستان 240 تختخوابی برازجان و دستور پیگیری اعتبار آن در ردیف‌های ملی گامی روبه‌جلو است.

توسعه اورژانس جاده‌ای و شهری استان بااعتبار 200 میلیارد ریالی
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تفاهم‌نامه توسعه و تجهیز اورژانس استان بااعتبار 200 میلیارد ریال و در زمان 2 سال بین استان و وزارت بهداشت منعقد و برنامه‌ریزی شد.
دکتر علیرضا رئیسی از امضای تفاهم‌نامه‌ای میان استان و وزارت بهداشت به‌منظور توسعه، نوسازی و تجهیز اورژانس جاده‌ای و شهری بوشهر خبر داد و تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد 15 اورژانس جاده‌ای که در کانکس استقرار دارند به همراه 12 اورژانس جاده‌ای که ساختمان آن‌ها فرسوده است، احداث بناشده و همچنین 10 اورژانس شهری و جاده‌ای جدید به استان اضافه خواهد شد.
این مقام مسئول احداث ساختمان مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی استان را یکی دیگر از تفاهم‌های صورت گرفته در این نشست عنوان کرد و افزود: مکان فعلی این مرکز در خیابان امام خمینی (ره) بوشهر امکان فعالیت سریع و اقدامات توسعه‌ای را ندارد که مقرر شد مکان جایگزین برای آن احداث شود.
آغاز و افتتاح پروژه‌های درمان و سلامت بوشهر با حضور وزیر بهداشت
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در این نشست آخرین هماهنگی‌ها با وزیر بهداشت در خصوص سفر وی به استان بعد از ماه رمضان صورت گرفت که قرار است در این سفر شاهد افتتاح برخی از پروژه‌های خاتمه یافته و آغاز برخی طرح‌ها باشیم.
دکتر رئیسی درباره شاخص‌ترین این پروژه‌ها گفت: کلنگ زنی بیمارستان 180 تختخوابی مرکز استان در کنار بیمارستان شهدای خلیج‌فارس، آغاز احداث اورژانس هسته‌ای بین این دو بیمارستان، افتتاح مرکز تخصصی جدید بوشهر در محل سابق بانک ملت (روبروی انتقال خون) از مهمترین طرح‌های مرکز استان است.
وی اظهار داشت: آغاز رسمی طرح بهداشت دهان و دندان در استان که کلینیک‌های سیار به این منظور تأمین‌شده و کلینیک‌های ثابت هم در حال ساخت است، بهره‌برداری از مرکز ام. آر. آی و طرح توسعه بیمارستان کنگان، طرح توسعه بیمارستان دیلم، افتتاح اورژانس گناوه و بلوک زایمان در بیمارستان‌های خورموج و گناوه که مجهزتر از زایشگاه‌های قدیمی بوده و امکان حضور همسر در کنار زائو فراهم است، برخی از شاخص‌ترین پروژه‌ها برای سفر وزیر بهداشت است.
انتهای پیام/ م.غ 1023
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     تفاهم‌نامه     وزیر.بهداشت     دکتر.هاشمی     استاندار.بوشهر     دکتر.رئیسی    

تاریخ بروز رسانی:   29 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >