در بهترین شب‌های ماه مبارک رمضان رخ داد:
بانوی دشتستانی سه بیمار نیازمند به پیوند اعضا را حیاتی دوباره بخشید

12 تير 1395
هماهنگ‌کننده فراهم آوری و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با اهدای کبد و کلیه‌های بانوی 50 ساله دشتستانی سه بیمار نیازمند به پیوند اعضا در کشور زندگی دوباره پیدا کردند.

دکتر محمدرضا صالحی در گفت‌وگو با روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه افزود: ضایعه مغزی سکینه مزارعی که براثر سانحه تصادف در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان بستری‌شده بود به تأیید چهار پزشک متخصص و معتمد وزارت بهداشت و نماینده قوه قضاییه در استان رسید.
مسئول بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر تصریح کرد: پس از اعلام رضایت خانواده نسبت به اهدای عضو، پیکر خواهر شهید هوشنگ مزارعی به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر انتقال یافت و پس از تأیید نهایی در عملی 2 ساعته کبد و کلیه‌ها برداشت شد.
دکتر صالحی بیان داشت: اعضای اهداشده این مادر فداکار برای پیوند به شیراز انتقال داده شد تا نجات‌بخش جان سه هم‌وطن نیازمند به پیوند اعضا باشد.
وی در رابطه با انجام این اقدام خداپسندانه خاطرنشان کرد: با اهدای عضو این بانوی دشتستانی سومین اهدای عضو از ابتدای سال جاری تاکنون در استان بوشهر به وقوع پیوسته است.
تقدیر و دلجویی رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از خانواده مزارعی
مسئول فراهم آوری و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر نیز با شرکت در مراسم ختم مرحومه مزارعی و قرائت پیام تقدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، از اقدام خداپسندانه این خانواده تجلیل کرد.
در این مراسم امام‌جمعه شهر برازجان، فرماندار دشتستان، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان حضور داشتند.
اخبار مرتبط:
با ازخودگذشتگی خانواده بوشهری: اعضای یک مرد مرگ مغزی به چند خانواده نیازمند عضو ،جانی دوباره بخشید
اعضای بیمار مرگ مغزی در بوشهر به نیازمندان اهدا شد
اهدای عضو بانوی تنگستانی، زندگی دوباره به بیمار نیازمند بخشید
اهدا زندگی به دونفر توسط جوان دیلمی

انتهای پیام/م.پ 1025

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پیوند.اعضا     اهدا.عضو     دکتر.محمدرضا.صالحی     دکتر.سعید.کشمیری     سکینه.مزارعی     بیمارستان.شهید.گنجی    
   

تاریخ بروز رسانی:   12 تير 1395

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >