بیش از 700 کیلوگرم شیرینی بدون مشخصه بهداشتی در شهر بوشهر امحا شد

30 امرداد 1395
در راستای پایش و نظارت مستمر بر صنوف شیرینی فروشی، بیش از 700 کیلوگرم شیرینی‌های بدون مشخصات بهداشتی در شهر بوشهر شناسایی و امحا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوشهر گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت عرضه شیرینی‌های، بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای باهدف تأمین سلامت شهروندان تمامی محصولات غذایی به‌ویژه صنف شیرینی فروشی‌ها را از تولید تا مصرف با دقت و جدیت رصد می‌نمایند.
مهندس ندا عالی حسینی افزود: عرضه محصولات شیرینی در قنادی‌ها، مستلزم رعایت مقررات بهداشتی بوده و با توجه به ارتقای سطح سلامت در جامعه مدرن، تغییر شیوه زندگی، ترویج تغذیه و خدمات باکیفیت را شاهد خواهیم بود که در این رهنمون دسترسی به مواد غذایی سالم و بهداشتی ضروری است.
وی تصریح کرد: عرضه محصولات غذایی به‌ویژه شیرینی‌ها تابع شرایط خاص بهداشتی بوده و در همین راستا درج مشخصات تاریخ تولید، انقضا، نام محصول، آدرس محل تولید، پروانه بهره‌برداری (بهداشتی) و کد شناسه نظارتی الزامی است و در صورت مشاهده شیرینی‌های فاقد مشخصه بهداشتی در سطح عرضه از سوی بازرسین بهداشت محیط، جمع‌آوری و پرونده متخلفین به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود.
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوشهر خاطرنشان کرد: برنامه طرح ضربت باهدف ممنوعیت عرضه شیرینی‌ها بدون مشخصه در سطح شهرستان بوشهر اجرا شد که بالغ‌بر 700 کیلوگرم شیرینی‌های فاقد برچسب و مشخصه بهداشتی شناسایی و انهدام شدند.
وی اظهار داشت: سامانه تلفنی 190 جهت شکایت و اعلام مشکلات بهداشتی شهروندان گرامی به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگو می‌باشد.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پایش     نظارت     صنوف     مرکز.بهداشت.بوشهر     مهندس.عالی‌حسینی    

تاریخ بروز رسانی:   30 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >