به مناسبت هفته سلامت زنان:
دلجویی از بیماران تنها مرکز ویژه بیماران مزمن اعصاب و روان در سطح استان

6 آبان 1395
به مناسبت هفته سلامت زنان کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ضمن بازدیدی از سرای مهر ویژه بیماران اعصاب و روان از بیماران آنجا دلجویی کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ در این بازدید که به مناسبت هفته سلامت زنان و با همکاری شبکه بهداشت و درمان و بهزیستی شهرستان گناوه انجام شد، خدماتی شامل اندازه‌گیری قد، وزن، BMI و صرف صبحانه سالم، توزیع مکمل کلسیم و ویتامین D جهت بیماران انجام شد.
کارشناس سلامت روان مرکز خدمات جامع سیدالشهدا (ع) گناوه در حاشیه این بازدید گفت: بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، سلامت روان یعنی ظرفیت فرد در برقراری ارتباط با دیگران به‌گونه‌ای که باعث بالا رفتن حس خوب بودن در فرد شود.
فاطمه زیارتی افزود: یک حدی از فشار روانی در زندگی انسان‌ها لازم و اجتناب‌ناپذیر است اما اگر این فشارها بیش‌ازحد معمول باشد باید به دنبال چاره بود، به‌ویژه برای زنان زیرا عهده‌دار تربیت فرزندان هستند.
این کارشناس روان بیان داشت: سلامت روان یک معیار مشخص دارد که بر اساس آن می‌توانیم مشخص کنیم فرد دارای سلامت روان هست یا در معرض تهدید قرار دارد.
وی تصریح کرد: سلامت روان لازمه یک زندگی سالم است و عدم برخورداری از آن می‌تواند ادامه حیات را برای فرد و اطرافیان او سخت کند اما اکثر مردم سلامتی را مختص جسم دانسته و از روح غافل‌اند، درحالی‌که انسان از دو بعد روح و جسم تشکیل‌شده که باید از هر دو بعد محافظت کرد و نیازهای هر دو را برآورده سازد.
اجرای دعای فرج حضرت ولی‌عصر (عج) و دادن هدایایی به بیماران این مرکز از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.
انتهای پیام / م.ن 3080

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دلجویی     سرای.مهر     فاطمه.زیارتی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   6 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >