شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه


8 فروردين 1396
در تعطیلات نوروز؛ خدمات بهداشتی و درمانی در پنج نقطه شهرستان گناوه ارایه می‌شود
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در ایام نوروز، خدمات بهداشتی و درمانی در پنج نقطه شهرستان گناوه ارایه می‌شود.

 

25 اسفند 1395
جمع‌آوری بیش از 4 هزار لیتر نوشابه فاسد توسط بهداشت محیط و حرفه‌ای گناوه
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از جمع‌آوری بیش از چهار هزار لیتر نوشابه فاسد از سطح عرضه توسط واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه خبر داد.

 

25 اسفند 1395
مواد غذایی وارداتی از گمرک گناوه نظارت دقیق می‌شود
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با توجه به اینکه سلامت غذایی مردم اولویت اصلی این شبکه است، سلامت مواد غذایی وارداتی از گمرک این شهرستان نظارت و بررسی دقیق می‌شود.

 

25 اسفند 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: طرح پرسش‌گری بیماری مالاریا از افاغنه انجام شد
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: از اول اسفندماه سال جاری طرح پرسشگری از فرهنگ مهاجرین وارده به شهرستان گناوه در خصوص بیماری مالاریا آغازشده است.

 

25 اسفند 1395
سوختگی سومین علت مرگ در حوادث کودکان است
متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در گناوه گفت: سوختگی به‌عنوان سومین علت مرگ‌ومیر در حوادث کودکان شناخته‌شده است.

 

24 اسفند 1395
خانواده‌ها نکاتی ساده و ضروری در خانه‌تکانی رعایت کنند
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و سنت پسندیده خانه‌تکانی خانواده‌های عزیز توصیه‌های زیر را جدی بگیرند و با رعایت نکاتی ساده و ضروری عید شادتری را جشن بگیرند.

 

24 اسفند 1395
توصیه‌های رییس شبکه بهداشت گناوه در مورد چهارشنبه آخر سال
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: از مردم این شهرستان انتظار می‌رود آیین دیرینه چهارشنبه آخر سال را با پرهیز از هرگونه حرکات خطرآفرین ازجمله استفاده از مواد آتش‌زا، با شادکامی به پایان برسانند.

 

23 اسفند 1395
ایمن‌سازی با واکسن‌های مختلف جهت پیشگیری از بیماری‌ها در سال 95 رضایت‌بخش بوده است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: ایمن‌سازی با واکسن‌های مختلف جهت پیشگیری از بیماری‌ها در سال 95 رضایت‌بخش بوده است.

 

22 اسفند 1395
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: طرح تشدید نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی در روزهای عید نوروز در گناوه بیشتر خواهد شد
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: مردم نگران نباشند، طرح تشدید نظارت بر اماکن عمومی و تهیه و توزیع مواد غذایی در روزهای عید نوروز دوچندان می‌شود.

 

22 اسفند 1395
کمیته خدمات بهداشتی طرح بسیج سلامت نوروزی در گناوه برگزار شد
کمیته خدمات بهداشتی باهدف هماهنگی در طرح بسیج سلامت نوروزی ادارات و سازمان‌های شهرستان گناوه برگزار شد.

 

21 اسفند 1395
دو واحد غذا فروشی و لبنیات فروشی در شهرستان گناوه تعطیل و پلمپ شد
کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از تعطیلی یک واحد غذا فروشی و یک واحد لبنیات‌فروشی به علت عدم رعایت اصول بهداشتی خبر داد.

 

18 اسفند 1395
مسئول واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه مطرح کرد: در صورت ایجاد سوختگی از درمان‌های خودسرانه اجتناب شود
مسئول واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: افراد باید در صورت ایجاد سوختگی از درمان‌های خودسرانه اجتناب کنند.

 

17 اسفند 1395
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه مطرح کرد: دو هفته اول اسفندماه بیش از 400 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی مورد بازرسی قرار گرفت
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه عنوان داشت: از ابتدای اسفندماه سال جاری فعالیت تیم‌های نظارتی طرح سلامت نوروزی در این شهرستان تشدید شده به‌گونه‌ای که در دو هفته اول اسفندماه، از چهارصد و 26 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ...

 

17 اسفند 1395
کارشناس مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه مطرح کرد: افراد برای حفظ سلامت خود و پیشگیری از بیماری‌ها باید میوه و سبزی‌ها مصرف کنند
کارشناس مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: میوه و سبزی‌ها دو جزء بسیار مهم از گروه‌های اصلی غذایی هستند و همه افراد برای حفظ سلامت خود و پیشگیری از بیماری‌ها باید روزانه 3 تا 5 واحد از گروه میوه و سبزی‌ها مصرف کنند.

 

15 اسفند 1395
رییس شبکه بهداشت گناوه: اورژانس گناوه به بنز اسپرینتر و موتورآمبولانس مجهز شد
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: یک دستگاه بنز اسپرینتر ۳۱۵ و یک دستگاه موتور آمبولانس به اورژانس شهرستان گناوه اضافه شد.

 

14 اسفند 1395
مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: رعایت نکات بهداشتی در انتخاب میوه، شیرینی و آجیل ضروری است
مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: رعایت نکات بهداشتی در انتخاب میوه، شیرینی و آجیل باکیفیت شب عید ضروری است.

 

14 اسفند 1395
شهروندان ایمنی در استفاده از گاز خانگی را جدی بگیرند
کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: توسعه لوله‌کشی گاز خانگی و استفاده از این نعمت خدادادی جهت رفاه حال مردم یک موهبت است، این در صورتی است که باید تمامی موازین ایمنی جهت استفاده صحیح از آن اعمال گردد.

 

11 اسفند 1395
پرستار ورزشکار گناوه ای موفق به کسب مقام کشوری شد
رییس شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: 'بهروز اخلاق پور' تکنسین اورژانس 115 این شهرستان در رقابت های دو ومیدانی پرستاران دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در اهواز به مقام برتر نایل شد.

 

11 اسفند 1395
کارشناس بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: رژیم غذایی سالم و ورزش دو عامل اساسی برای زندگی باکیفیت در سالمندی است
کارشناس بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: روش زندگی سالم، حفظ سلامت، رژیم غذایی مناسب، ورزش منظم و عادات بهداشتی درست، مؤثرترین راه برای کاهش خطر بیماری‌های مزمن و نیاز یافتن به دارو و یک زندگی باکیفیت در دوران سالمندی است.

 

10 اسفند 1395
معاون شبکه بهداشت و درمان گناوه: خدمات مستمر حوزه سلامت مردان در گناوه ارایه می‌شود
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: خدمات مستمر در زمینه سلامت مردان در گناوه ارایه می‌شود.

 

8 اسفند 1395
طرح تحول نظام سلامت سرانه پزشک خانواده را در گناوه افزایش داد
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت سرانه پزشک خانواده روستایی و تعداد پزشکان در مراکز این شهرستان افزایش یافت به‌نحوی‌که در سال جاری کمبودی احساس نشده است.

 

8 اسفند 1395
به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ایرانی: پایگاه سلامت در میدان مرکزی شهر گناوه دایر شد
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: این شبکه به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ایرانی اقدام به برپایی پایگاه سلامت در میدان مرکزی این شهر کرده است.

 

25 بهمن 1395
با موضوع طرح امید اجتماعی؛ غرفه حمایت از بیماران سرطانی در گناوه برپا شد
غرفه‌ای با موضوع طرح امید اجتماعی با همکاری واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها در نمایشگاه پنج‌روزه‌ای که به‌منظور حمایت از بیماران سرطانی برگزارشده بود، برپا شد.

 

24 بهمن 1395
کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: خدمات بهداشت حرفه‌ای به شاغلین کارگاه‌های تولیدی و خدماتی ارائه می‌گردد
کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: خدمات بهداشت حرفه‌ای به شاغلین کارگاه‌های تولیدی و خدماتی ارائه می‌گردد.

 

24 بهمن 1395
همایش «کی و باکی ازدواج کنم» در گناوه برگزار شد
در راستای نبین سیاست‌های کلی جمعیت و با حضور پرشور جوانان همایش ازدواج سالم و سلامت باروری با موضوع کی و باکی ازدواج کنم؟ در گناوه برگزار شد.

 

24 بهمن 1395
پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه خدمات سلامت به راهپیمایان ۲۲ بهمن ارایه دادند
تعدادی از کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه با برپایی ایستگاه سلامت در مسیر راهپیمایی مردم در روز ۲۲ بهمن، خدمات مشاوره‌ای و سلامت به مردم ارایه کردند.

 

20 بهمن 1395
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: کم‌کاری تیروئید نوزادان دلیل اصلی بیماری‌های ذهنی است
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: تیروئید یکی از غدد اساسی و بزرگ‌ترین غده درون‌ریز بدن است که وجود هورمون تیروکسین در افزایش سوخت‌وساز بدن، تکامل سیستم مغزی عصبی و همچنین رشد و نمو نقش اساسی را ایفا می‌کند.

 

18 بهمن 1395
کارشناس مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: مصرف قند و شکر کمتر، ضامن سلامتی است
کارشناس مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: خوردن قند و شکر از گذشته تاکنون یکی از عادات غذایی ما ایرانی‌ها بوده که همه‌روزه از این دو ماده استفاده می‌کنیم.

 

16 بهمن 1395
کارشناس غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه مطرح کرد: ارایه خدمات آموزشی و درمانی در سه‌شنبه‌های هر هفته به بیماران دیابتی
کارشناس غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: کلینیک دیابت شهرستان گناوه سه‌شنبه هر هفته پذیرای مراجعه‌کنندگان دیابتی برای ارایه خدمات آموزشی و درمانی است.

 

12 بهمن 1395
رییس شبکه بهداشت گناوه مطرح کرد؛ توانمندسازی دانش‌آموزان شهرستان گناوه در بخش سلامت
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از توانمندسازی دانش‌آموزان شهرستان گناوه در بخش سلامت خبر داد.

 

12 بهمن 1395
رییس اداره سلامت آموزش‌وپرورش استان بوشهر: ۹۷ هزار دانش‌آموز بوشهر تحت پوشش طرح وارنیش فلوراید قرار گرفتند
رییس اداره سلامت، تندرستی و مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر گفت: ۹۷ هزار دانش‌آموز استان بوشهر تحت پوشش طرح وارنیش فلوراید دهان و دندان قرار گرفتند.

 

12 بهمن 1395
سرطان با خودمراقبتی و امید، قابل‌پیشگیری و درمان است
کارشناس غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: حدود 40 درصد از سرطان‌ها قابل‌پیشگیری است و 50 درصد از سرطان‌ها نیز قابل‌درمان است بنابراین با خودمراقبتی و امید سرطان قابل‌پیشگیری و درمان است.

 

10 بهمن 1395
رییس شبکه بهداشت گناوه خبر داد؛ جمع‌آوری فروشندگان دوره‌گرد غذای گرم از سطح معابر شهر گناوه
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان گناوه اقدام به جمع‌آوری فروشندگان دوره‌گرد غذای گرم خانگی کرده است.

 

9 بهمن 1395
تعطیلی و پلمپ یک واحد شیرینی‌پزی در شهرستان گناوه
یک واحد شیرینی‌پزی متخلف در شهرستان گناوه توسط بازرسان واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تعطیل و پلمپ شد.

 

6 بهمن 1395
مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: میانگین مصرف روزانه نمک در ایران دو تا سه برابر بیش‌تر از استانداردهای جهانی است
مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: ایران یکی از پرمصرف‌ترین کشورها در مصرف نمک می‌باشد به‌طوری‌که میانگین مصرف روزانه نمک در ایران دو تا سه برابر بیش‌تر از استانداردهای جهانی است.

 

6 بهمن 1395
آموزش بیش از 600 زوج متقاضی ازدواج در شهرستان گناوه
کارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: از ابتدای سال 95 تا دی‌ماه تعداد 633 زوج متقاضی ازدواج، توسط مربیان مجرب آموزش‌های لازم را فراگرفته‌اند.

 

26 دی 1395
تیروئید در نوزادان موجب آسیب‌های جدی در بزرگ‌سالی آنان می‌شود
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: تیروئید در نوزادان موجب آسیب‌های جدی در بزرگ‌سالی آنان می‌شود بنابراین والدین باید با انجام غربالگری تیروئید نوزادان خود، از آسیب‌های جدی ناشی از بیماری تیروئید در بزرگ‌سالی پیشگیری کنند.

 

22 دی 1395
کارشناس بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: حدود 4 تا 6 درصد از مردم جهان از افسردگی رنج می‌برند
کارشناس بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: افسردگی یک بیماری روانی است که باعث احساس غم و ناراحتی مداوم و بی‌علاقگی نسبت به همه‌چیز، احساس گناه و بی‌ارزش بودن در فرد می‌شود و حدود 4 تا 6 درصد از مردم جهان از این بیماری رنج می‌برند.

 

19 دی 1395
کارگاه آموزشی ترویج تغذیه با شیر مادر در گناوه برگزار شد
کارشناس برنامه داوطلبین سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: کارگاه آموزشی ترویج تغذیه با شیر مادر باهدف ترویج و ارتقای شیوه مطلوب تغذیه شیرخواران با شیر مادر در گناوه برگزار شد.

 

18 دی 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: مطب‌ها و کلینیک‌های شهرستان گناوه به‌صورت مستمر نظارت می‌شوند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، بازدید‌های منظمی از تمامی مطب‌ها و کلینیک‌های درمانی این شهرستان انجام می‌دهد.

 

18 دی 1395
نمایشگاه پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر در شهرستان گناوه برگزار شد
نمایشگاهی با موضوع پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر در کتابخانه مرکزی شهرستان گناوه برگزار شد.

 

12 دی 1395
فرماندار گناوه: مصوبه‌های شورای سلامت قابلیت اجرایی دارد
فرماندار گناوه گفت: مصوبه‌هایی که در شورای سلامت اتخاذ می‌شود قابلیت و ضمانت اجرایی دارد و دستگاه‌های مرتبط مکلف به انجام آن هستند.

 

11 دی 1395
مراقبت‌های پیش از بارداری در گناوه رایگان ارایه می‌شود
کارشناس مسئول بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: مراقبت‌های قبل از بارداری به‌صورت رایگان در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی این شبکه توسط پزشک و ماماها ارایه می‌شود.

 

11 دی 1395
کارشناس تغذیه: میان وعده‌های غذایی نقشی مهم در یادگیری دانش آموزان ایفا می‌کند
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: مصرف میان وعده‌های غذایی در بین دانش آموزان نقشی مهم و اساسی در بهبود عملکرد و یادگیری و شادابی آنان ایفا می‌کند.

 

6 دی 1395
شپش شایع‌ترین آلودگی در مدارس است
متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری شهرستان گناوه گفت: شپش شایع‌ترین آلودگی در سراسر دنیاست و این بیماری می‌تواند باعث افت تحصیلی دانش آموزان به علت بی‌خوابی ناشی از خارش شبانه شود.

 

5 دی 1395
بازدید و بازرسی از داروخانه‌های سطح شهرستان گناوه به‌صورت مستمر انجام می‌شود
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در سطح شهرستان گناوه 7 داروخانه وجود دارد که به‌صورت هفتگی و ماهانه توسط کارشناس واحد امور دارویی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از آنان بازدید به عمل می‌آید.

 

5 دی 1395
با انتخاب کوله‌پشتی مناسب از بیماری‌های اسکلتی عضلانی کودکان خود پیشگیری کنید
کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: انتخاب یک کوله‌پشتی مناسب که موجب شود بار حمل شده توسط دانش‌آموز به‌صورت متقارن نگهداری شود، می‌تواند از بیماری‌های اسکلتی عضلانی کودکان پیشگیری کند.

 

5 دی 1395
والدین و نقش آنان در پیشگیری از اعتیاد نوجوانان
کارشناس بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: والدین با روش‌های تربیتی می‌توانند از معتاد شدن نوجوانان خود پیشگیری کنند.

 

4 دی 1395
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان گناوه: اشخاص دارای فقر ید به گواتر مبتلا می‌شوند
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: کمبود ید عوارض متعددی بر افراد برجای می‌گذارد که مبتلا شدن به گواتر یکی از آنهاست.

 

4 دی 1395
کارگاه آموزشی بیماری‌های منتقله از آب و غذا در گناوه برگزار شد
کارگاه آموزشی با موضوع بیماری‌های منتقله از آب و غذا و طغیان بیماری‌ها در شهرستان گناوه برگزار شد.

 

4 دی 1395
نوآموزان دیری با اصول کلی فوریت‌های پزشکی آشنا شدند
طرح آشنایی نوآموزان با اورژانس 115 در برخی از مهدکودک‌های بندر دیر اجرا شد.

 

4 دی 1395
کارگاه آموزشی تغذیه میانسالان و سالمندان در گناوه برگزار شد
به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، کارگاه آموزشی تغذیه میانسالان و سالمندان در گناوه برگزار شد.

 

29 آذر 1395
توزیع مسواک و خمیردندان میان دانش آموزان گناوه
کارشناس مسئول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه برای ارتقای سطح سلامت دانش آموزان اقدام به توزیع مسواک، خمیر دندان و اقلام بهداشتی در سطح تعدادی از آموزشگاههای این شهرستان کرد.

 

24 آذر 1395
"پوسیدگی" شایع‌ترین بیماری دندان‌ها
جراح و دندان‌پزشک شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: پوسیدگی دندان شایع‌ترین بیماری جهان است، خانواده‌ها این مهم را مدنظر قرار دهند.

 

24 آذر 1395
راه‌اندازی خودرو سیار آزمایش تشخیص ایدز در گناوه
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده میان معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی استان بوشهر، خودرو سیار آزمایش تشخیص ایدز (اچ آی وی) در این شهرستان راه‌اندازی شد.

 

23 آذر 1395
تغذیه مناسب بهترین راه پیشگیری از دیابت است
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با توجه به اینکه دیابت با تغذیه ارتباط مستقیمی دارد، رژیم غذایی مناسب بهترین راه پیشگیری از این بیماری است.

 

20 آذر 1395
معاینه و انجام خدمات دهان و دندان به بیش از چهارده هزار نفر شهروند گناوه‌ای
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از معاینه بیش از چهارده هزار و 289 نفر شهروند گناوه‌ای در شش ماه اول سال 95 خبر داد.

 

17 آذر 1395
عملیات اجرایی خانه بهداشت خیر ساز روستای مال خلیفه گناوه آغاز شد
عملیات اجرایی احداث خانه بهداشت در روستای مال خلیفه بخش مرکزی گناوه روز سه‌شنبه در آیینی با حضور مسئولان آغاز شد.

 

15 آذر 1395
داوطلبان سلامت برای ارتقای سلامت جامعه با مراکز بهداشتی درمانی همکاری می‌کنند
داوطلبان سلامت، در راستای ارتقای سلامت خانواده و محله خود با نظام سلامت و مراکز بهداشتی درمانی، همکاری می‌کنند.

 

9 آذر 1395
نیمی از مبتلایان به دیابت از بیماری خود خبر ندارند
کارشناس برنامه غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: نیمی از مبتلایان به دیابت از بیماری خود خبر ندارند زیرا این بیماری بی‌خبر می‌آید و اگر افراد هوشیار نباشند پس از آسیب رساندن به بدن متوجه بیماری خود خواهند شد.

 

7 آذر 1395
بیش از یازده هزار و 600 مورد کلر سنجی و نمونه‌برداری از آب آشامیدنی شهرستان گناوه انجام شد
کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از انجام بیش از یازده هزار و 600 مورد کلر سنجی و نمونه‌برداری از آب آشامیدنی در شش‌ماهه اول سال 95 این شهرستان خبر داد.

 

7 آذر 1395
ویتامین‌ها مهمترین فاکتورها در دوران بارداری و شیردهی مادران هستند
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: گروه ویتامین‌ها مهمترین فاکتورهایی هستند که مادران باردار و شیرده برای سلامت خود و نوزادشان باید توجه ویژه به آنان داشته باشند.

 

7 آذر 1395
رژیم غذایی کامل در دوران بارداری رشد نوزاد را تأمین می‌کند
مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در دوران بارداری رژیم غذایی کامل و کافی، سلامت و زیبایی شما را حفظ و رشد نوزادتان را تأمین می‌کند.

 

26 آبان 1395
کارشناس واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: خانواده‌ها به عادات غذایی در دوران کودکی توجه کنند
کارشناس واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: از مهمترین ویژگی‌های دوران کودکی، شکل گیری عادت غذایی در این دوران است و خانواده‌ها باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

 

25 آبان 1395
کارشناس بیماری های غیر واگیر شبکه بهداشت ودرمان گناوه: دیابت درمان پذیر نیست، اما قابل کنترل است
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه گفت: دیابت درمان پذیر نیست، اما قابل کنترل است و باید با تغییر شیوه زندگی همراه با درمان دارویی در بیماران دیابتی باشد.

 

23 آبان 1395
کارشناس مسئول بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان گناوه: فرزند پروری یک مهارت است، والدین این مهم را مد نظر قرار دهند
کارشناس مسئول بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: فرزند پروری و تربیت فرزندان یک مهارت و فن است که همه خانواده ها باید این مهم را مد نظر قرار دهند.

 

17 آبان 1395
دیدار با خانواده‌های شهدا و آزادگان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه
در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان هشت سال دفاع مقدس دیداری با خانواده‌های شهدا و آزاده شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه انجام شد.

 

17 آبان 1395
تولد نوزاد گناوه‌ای در آمبولانس 115
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه در استان بوشهر گفت: بانوی باردار گناوه‌ای هنگام انتقال به بیمارستان در آمبولانس اورژانس 115 پایگاه شماره 2، نوزاد خود را به دنیا آورد.

 

16 آبان 1395
طرح مدارس مروج سلامت در گناوه آغاز شد
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: طرح مدارس مروج سلامت به‌منظور ارتقای سلامت دانش آموزان در 19 آموزشگاه تحت پوشش آغازشده است.

 

15 آبان 1395
یک واحد یخسازی به دلیل رعایت نکردن مسایل بهداشتی در شهرستان گناوه تعطیل شد
کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت شهرستان گناوه گفت: یک واحد یخسازی به دلیل رعایت نکردن مسایل بهداشتی در شهرستان گناوه تعطیل و پلمپ شد.

 

12 آبان 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: مراقبان سلامت در گناوه 220 هزار خدمت بهداشتی به مردم ارایه دادند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: مراقبان سلامت این شبکه 220 هزار انواع خدمات بهداشتی به مردم این شهرستان در مراکز خدمات جامع سلامت ارایه دادند.

 

12 آبان 1395
اورژانس 115 گناوه به آمبولانس I.C.U دار مجهز شد
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: پس از سال‌ها تلاش و پیگیری واحد اورژانس 115 این شهرستان به آمبولانس ICU دار مجهز شد.

 

11 آبان 1395
ارتقای آگاهی عمومی جامعه در خصوص کمک‌های اولیه و مسایل روان‌شناختی در بلایا ضروری است
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: ارتقای آگاهی عمومی جامعه به‌خصوص دست‌اندرکاران سلامت در خصوص کمک‌های اولیه و مسایل مقدماتی روان‌شناختی در بلایا جهت به حداقل رساندن خطای انسانی در ارتباط با آسیب دیدگان ناشی از هر نوع حادثه لازم و ض ...

 

8 آبان 1395
نمایشگاه آموزشی غذا و کودک در گناوه دایر شد
در آیینی نمایشگاه آموزشی غذا و کودک به مناسبت روز جهانی غذا در کمپ گردشگری شهرداری گناوه دایر شد.

 

6 آبان 1395
به مناسبت هفته سلامت زنان: دلجویی از بیماران تنها مرکز ویژه بیماران مزمن اعصاب و روان در سطح استان
به مناسبت هفته سلامت زنان کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ضمن بازدیدی از سرای مهر ویژه بیماران اعصاب و روان از بیماران آنجا دلجویی کردند.

 

4 آبان 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: زنان پیشگامان شیوه زندگی سالم در خانواده هستند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: زنان به‌عنوان پیشگامان شیوه زندگی سالم در خانواده هستند به‌گونه‌ای که مشکلات جسمی و روانی زنان می‌تواند تأثیر مستقیمی بر سلامت همه اعضای خانواده داشته باشد.

 

28 مهر 1395
زنان محور اساسی سلامت خانواده و جامعه پویا هستند
کارشناس سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: زنان به‌عنوان پایه‌های اصلی خانواده و محور اساسی سلامت خانواده و جامعه پویا هستند.

 

27 مهر 1395
تعطیلی و پلمپ یک واحد نانوایی در شهرستان گناوه
یک واحد نانوایی به علت رعایت نکردن مسایل بهداشتی در شهرستان گناوه تعطیل و پلمپ شد.

 

26 مهر 1395
کارشناس تغذیه: شرط دستیابی به توانمندی ذهنی و جسمی کودک مراقبت تغذیه‌ای است
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه گفت: مراقبت تغذیه‌ای در کودکان شرط لازم برای دستیابی به توانمندی‌های ذهنی و جسمی است.

 

25 مهر 1395
به مناسبت هفته ملی کودک: جنگ شادی برای کودکان استثنایی به مناسبت هفته ملی کودک در گناوه برگزار شد
مراسمی به مناسبت هفته ملی کودک با همکاری شبکه بهداشت و درمان، بهزیستی و مرکز توان‌بخشی غیردولتی کوشا در شهرستان گناوه برگزار شد.

 

19 مهر 1395
افتتاح طرح مکمل یاری با قرص آهن در مدرسه دخترانه فرزانگان شهرستان گناوه
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، در مراسمی که با همکاری شبکه بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش این شهرستان در مدرسه دخترانه فرزانگان برگزار گردید معاون بهداشتی شبکه بهداشت گناوه گفت: طرح مکمل یاری قرص آهن برای مقابله با کم‌خونی در مدارس ...

 

17 مهر 1395
سالمند و سبک زندگی سالم
امروزه جهان در حال مواجهه با وضعیت بی‌سابقه‌ای می‌باشد و به‌زودی تعداد افراد سالمند بیشتر از تعداد کودکان و تعداد افراد کهن‌سال بیشتر از هر زمان دیگر خواهد بود.

 

13 مهر 1395
استفاده نکردن از کلاه ایمنی یکی از اصلی‌ترین علل افزایش میزان تلفات در تصادفات موتورسواران است
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: استفاده نکردن از کلاه ایمنی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین علل افزایش میزان تلفات در تصادفات موتورسواران است.

 

13 مهر 1395
ساحل خلیج‌فارس پذیرای دانش آموزان و قلب سالم بود
به مناسبت هفته ملی قلب جشنواره مجسمه‌سازی در سواحل نیلگون خلیج‌فارس با حضور دانش آموزان برگزار شد.

 

13 مهر 1395
همایش ترافیک و سلامت در گناوه برگزار شد
همایش ترافیک و سلامت روز در دبستان رضوان در گناوه برگزار شد.

 

4 شهريور 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه: دولت تدبیر و امید قدم‌های ماندگاری در حوزه بهداشت برداشته است
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: دولت تدبیر و امید در کنار خدماتی که در زمینه‌های مختلف به مردم ارایه داده است به حوزه بهداشت و درمان نیز توجه ویژه‌ای داشته و خدمات ماندگاری ارائه کرده است.

 

18 امرداد 1395
بیش از دو هزار نفر برای انجام مراقبت‌های قلبی و عروقی به مرکز قلب شهرستان گناوه مراجعه کردند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: از ابتدای شروع طرح قلب سالم در شهرستان گناوه (مهرماه 94 تا پایان تیرماه 95) نزدیک به مدت 9 ماه، بیش از دو هزار نفر به مرکز قلب سالم شهرستان گناوه مراجعه و ازلحاظ عوامل خطر موردبررسی قرارگرفته‌اند.

 

11 امرداد 1395
در راستای ارتقای سلامت جوانان : جوانانی گروه سنی 29-18 در شهرستان گناوه مراقبت می‌شوند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در راستای ارتقای سلامت جوانان و با توجه به سیاست‌های وزارت بهداشت در سال 95، خدمات جامع سلامت جوانان در قالب یک تیم سلامت شامل مراقب سلامت، ماما، پزشک، کارشناس روان و کارشناس تغذیه در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان ...

 

29 تير 1395
پنجاه‌درصد از دانش آموزان شهرستان گناوه مراقبت و معاینه شدند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: مراقبت و معاینات پزشکی دانش آموزان پایه‌های اول، چهارم و هفتم در تمامی مراکز سلامت جامعه و خانه‌های بهداشت شهرستان گناوه در حال انجام است و تاکنون 50 در صد از دانش آموزان شهرستان مراقبت و معاینه شده‌اند.

 

29 تير 1395
بیش از یکهزارو 700 بازدید از صنوف حساس غذایی در شهرستان گناوه صورت گرفت
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در طرح تشدید و نظارت بر صنوف حساس مواد غذایی از حدود 900 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی موجود در سطح شهرستان گناوه، در فصل بهار بیش از یکهزارو 720 مورد بازدید و بازرسی انجام شد.

 

27 تير 1395
بازدید از صنوف حساس و تعطیلی یک محل تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان گناوه
در راستای طرح تشدید و نظارت‌ بر صنوف حساس مواد غذایی یک محل تهیه و تولید مواد غذایی توسط بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تعطیل شد.

 

26 تير 1395
بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه میزبان اولین همایش هم‌اندیشی نشست هم‌اندیشی فعالان اجتماعی گناوه با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
نشست هم‌اندیشی فعالان اجتماعی شهرستان گناوه با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌منظور بررسی و شناخت مشکلات بخش بهداشتی و درمانی شهر گناوه در سالن اجتماعات بیمارستان سوانح و سوختگی این شهر برگزار شد.

 

27 مهر 1394
برگزاری جشن بزرگ روز جهانی کودک در شهرستان گناوه
جشن بزرگی به مناسبت روز جهانی کودک با موضوع بال از من پرواز از تو در شهرستان گناوه برگزار شد.

 

12 مهر 1394
برگزاری همایش تجلیل از سالمندان در شهرستان گناوه
همایش تجلیل از سالمندان شهرستان گناوه با حضور مسئولان محلی این شهرستان برگزار شد.

 

5 امرداد 1394
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: تجهیز آزمایشگاه مرکزی شهرستان گناوه به دستگاه های تمام اتوماتیک ، با کیفیت و بسیار دقیق
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در راستای ارتقاء سطح کیفی خدمات که یکی از اهداف طرح تحول نظام سلامت می‌باشد، آزمایشگاه مرکزی شهرستان گناوه به دستگاه‌های تمام اتوماتیک، با کیفیت و بسیار دقیق تجهیز شد.

 

10 تير 1394
راه اندازی کلاس آموزش های دوران بارداری و آمادگی برای زایمان فیزیولوژیک در شهرستان گناوه
کارشناس سلامت مادران شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت:کلاس آموزش های دوران بارداری و آمادگی برای زایمان فیزیولوژیک در شهرستان گناوه با همکاری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد.

 
 
 
< >