شپش


13 آبان 1398
آغاز مرحله اول بیماریابی پدیکلوزیس (شپش) در مدارس شهرستان دشتستان
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مرحله اول بیماریابی پدیکلوزیس (شپش) در مدارس شهرستان دشتستان آغاز شد.

 

28 مهر 1398
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: شپش سر نشانه وضعیت بد اجتماعی و اقتصادی خانواده نمی‌باشد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اصولاً ابتلا به شپش نشانه وضعیت بد اجتماعی و اقتصادی خانواده نمی‌باشد.

 

13 آبان 1397
آغاز طرح ضربت بیماریابی شپش در مدارس شهرستان دشتستان
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از آغاز طرح ضربت بیماریابی شپش از اول آبان ماه در تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان خبر داد.

 

25 مهر 1397
اجرای طرح ضربت درمان و بیماریابی شپش در مدارس شهرستان دیلم
مسئول واحد بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: طرح ضربت درمان و بیماریابی شپش هرساله، ابتدای مهرماه در مدارس شهرستان دیلم برگزار می‌شود.

 

5 دی 1396
متخصص بیمار‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: خارش شدید سر نخستین نشانه وجود شپش است
متخصص طب عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خارش شدید سر نخستین نشانه وجود شپش بوده که به‌خصوص در نواحی نزدیک گوش و پشت سر بیشتر وجود دارد.

 

3 دی 1396
انواع سه گانه شپش سر وراه مقابله با آنها
متخصص پوست و موی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: عامل شپش، حشره‌ای خون‌خوار است و انتقال آن به‌صورت مستقیم بین افراد و یا غیرمستقیم از طریق البسه، شانه، ملحفه (بسته به نوع شپش) صورت می‌پذیرد.

 

23 مهر 1396
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: غربالگری شپش سر با اولویت مدارس دخترانه در بوشهر اجرا می‌شود
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: غربالگری شپش سر با اولویت مدارس دخترانه در بوشهر اجرا می‌شود.

 

6 دی 1395
شپش شایع‌ترین آلودگی در مدارس است
متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری شهرستان گناوه گفت: شپش شایع‌ترین آلودگی در سراسر دنیاست و این بیماری می‌تواند باعث افت تحصیلی دانش آموزان به علت بی‌خوابی ناشی از خارش شبانه شود.

 

10 آبان 1395
اجرای طرح مبارزه با آلودگی «شپش سر» در مدارس شهرستان تنگستان
کارشناس سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: به‌منظور ارتقای سلامت دانش آموزان و پیشگیری و کنترل آلودگی به «پدیکلوزیس» سر، طرح مبارزه با آلودگی "شپش سر" در مدارس شهرستان تنگستان در حال اجرا است.

 

2 آبان 1395
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با اعلام آغاز طرح مبارزه با آلودگی به شپش مطرح کرد: آلودگی به شپش يكي از شایع‌ترین بیماری‌های كودكان دبستاني است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همزمان با آغاز طرح مبارزه با آلودگی پدیکلوزیس (شپش) در مدارس گفت: شپش يكي از شایع‌ترین بیماری‌های كودكان دبستاني است که ضروری است والدین دانش آموزان در درمان این بیماری همکاری‌های لازم را انجام دهند.

 
 
 
< >