پیشگیری


8 خرداد 1401
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال آغاز شد
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال هم‌زمان با سراسر کشور در شهرستان بوشهر آغاز شد.

 

23 اسفند 1399
به صورت مجازی؛ طرح پیشگیری از مصدومیت‌های غیر عمد در نوجوانان در مدارس شهرستان دشتستان اجرا می‌شود
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از اجرای طرح پیشگیری از مصدومیت‌های غیر عمد نوجوان به روش C۴D(استفاده از رویکرد ارتباط برای توسعه در کاهش حوادث و مصدومیت‌ها در نوجوان) در مدارس شهرستان به صورت مجازی در شبکه شاد خبر داد.

 

13 آذر 1398
ایدز؛ پیشگیری، انتقال و علائم
متخصص و جراح کلیه و مجاری ادراری بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: HIV عامل ایجادکننده ایدز است و راه‌های انتقال آن شامل تزریق مواد مخدر با سرنگ آلوده، تماس جنسی، انتقال از مادر به فرزند، انتقال خون و فرآورده‌های خونی است.

 

13 امرداد 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان: اساس پیشگیری از گسترش بیماری‌های واگیر گزارش دهی به‌موقع است
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: پایه و اساس پیشگیری و کنترل بیماری‌های واگیر در نظام بهداشتی کشور بیماریابی و گزارش دهی به‌موقع است.

 

4 ارديبهشت 1398
واکسیناسیون سالیانه از مرگ 2 و نیم میلیون کودک پیشگیری می‌کند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:‌ واکسیناسیون اقدام بسیار مهم و باارزشی است که در حال حاضر سالیانه از مرگ 2 و نیم میلیون کودک پیشگیری می‌کند.

 

28 اسفند 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم: سوانح ترافیکی به عنوان یکی ازعوامل مهم و تهدید کننده زندگی انسان‌ها درآمده است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: سوانح و حوادث به ویژه سوانح ترافیکی به عنوان یکی از عوامل مهم و تهدیدکننده زندگی انسان‌ها درآمده است.

 

26 اسفند 1397
رییس سازمان اورژانس 115 بوشهر خبر داد: آموزش پیشگیری از حوادث چهارشنبه‌سوری به 6000 نفر/گزارش تصویری
رییس سازمان اورژانس 115 بوشهر اظهار کرد: شش هزار نفر عموم مردم اعم از دانش آموزان مقطع پیش‌دبستانی تا پیش‌دانشگاهی، نمازگزاران در مساجد، حسینیه‌ها و مردم در پارک‌ها از آموزش‌های اورژانس 115 جهت پیشگیری از حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال بهره بردند.

 

27 آبان 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان: برای پیشگیری از ابتلا به دیابت باید ورزش منظم و تغذیه سالم در اولویت زندگی مردم قرار بگیرد
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ورزش منظم و تغذیه سالم می‌بایست در اولویت برنامه زندگی مردم قرار بگیرد.

 

27 آبان 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان: مردم باید عوامل خطر بروز دیابت را جدی بگیرند
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: تنها راه کاهش موارد جدید دیابت، کنترل و در نهایت پیشگیری از ایجاد بیماری است، بنابراین مردم باید عوامل خطر بروز دیابت را جدی بگیرند.

 

7 مهر 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم: سبک زندگی سالم شرط پیشگیری و درمان بیماری‌های غیر واگیر است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: سبک زندگی سالم شرط پیشگیری و درمان بیماری‌های غیر واگیر است.

 

26 اسفند 1396
کارگاه آموزشی درمان گزش جانوران زهردار در بوشهر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، کارگاه دو روزه‌‌ای با عنوان پیشگیری و درمان گزش ناشی از جانوران زهردار در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.

 

21 فروردين 1396
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: نظام مراقبت و درمان اچ‌آی‌وی در استان بوشهر تقویت می‌شود
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و استان بوشهر گفت: نظام مراقبت و درمان اچ‌آی‌وی در استان تقویت می‌شود تا شاهد کنترل بهتر این بیماری باشیم.

 

2 اسفند 1395
همایش خودمراقبتی و پیشگیری از سرطان در دیر برگزار شد
همایش خودمراقبتی و پیشگیری از بیماری سرطان با حضور جمعی از مردم و مسئولین در بندر دیر برگزار شد.

 

22 خرداد 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر: رعایت بهداشت فردی موجب پیشگیری از بیماری وبا می‌شود
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: رعایت اصول بهداشتی در استفاده از آب و غذای سالم موجب پیشگیری از بیماری وبا می‌شود.

 

16 خرداد 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم: ساختمان مرکز پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان شهرستان جم پیشرفت 40 درصدی داشته است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: ساختمان مرکز آموزش و پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان شهرستان جم، تاکنون حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

18 بهمن 1394
در شهرستان دیلم صورت گرفت: عملیات اجرایی ساخت مرکز پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان آغاز شد.
به مناسبت دهه مبارکه فجر مراسم کلنگ زنی مرکز پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان در شهرستان دیلم باحضور فرماندار و مسئولین شهرستانی انجام شد.

 

12 دی 1394
یک فوق تخصص سرطان گفت: بهبودی بیماران سرطان در بوشهر بالاتر از میانگین کشور است
دکتر محمدرضا روانبد در همایش سالانه پیشگیری و درمان سرطان گفت: میزان بهبودی بیماران سرطان در استان اندکی بالاتر از میانگین کشوری می باشد.

 

14 آذر 1394
تنها راه مقابله با بیماری ایدز ،پیشگیری می‌باشد
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: تنها راه مقایله با بیماری ایدز ،پیشگیری می‌باشد و آموزش و اطلاع رسانی در زمینه ایدز یکی از برنامه‌های اساسی در پیشگیری از این بیماری در کشور می‌باشد با این وجود تعیین یک مقطع زمانی خاص جهت حساس‌سازی موضوع به عموم ا ...

 

14 آذر 1394
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر : امكان دسترسي به خدمات مورد نياز يكي از استراتژي‌هاي مهم برنامه ملي پيشگيري از ايدز است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت : فراهم سازي و امكان دسترسي به خدمات مورد نياز يكي از استراتژي‌هاي مهم برنامه ملي كنترل و پيشگيري از ايدز مي باشد.

 

1 آذر 1394
در شهرستان دیلم برگزار شد برگزاری کارگاه پیشگیری از آسیب کودکان جهت معلم‌های پایه چهارم ابتدایی
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم؛ این کارگاه آموزشی با هدف پیشگیری از آسیب‌های کودکان بوسیله ارتقا آگاهی خانواده‌ها و مراقبین سلامت در مدارس و مهدکودک‌ها با آموزش موضوعاتی از قبیل رعایت نکات ایمنی جهت پیشگیری از حوادث ترافیکی، سوختگی ...

 

20 آبان 1394
قائم مقام وزیر بهداشت: وظیفه حوزه مشارکت‌های اجتماعی مساله سلامت و پیشگیری از بیماری است
قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در امور مشارکت‌های اجتماعی، سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌های سلامت در آیین افتتاحیه همایش تخصصی انجمن های کلیوی گفت: وظیفه اصلی حوزه مشارکت‌های اجتماعی وزارت و دانشگاه‌های علوم پزشکی مساله سلامت و پیشگیری از بیماری ...

 

17 آبان 1394
برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث کودکان در شهرستان تنگستان
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان تنگستان کارگاه آموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان با هدف ارتقای سطح سلامت کودکان با موضوع ارتقای آگاهی خانواده‌ها و مراقبان برای پرسنل بهداشتی، بهورزان و مربیان مهد کودک درشهرستان تنگستان برگزار شد.

 

21 امرداد 1394
کارشناس بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: بهترین راه پیشگیری از بیماری‌های مزمن تغییر الگوی غذایی است
کارشناس بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: با توجه به افزایش بیماری‌های مزمن از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، سرطان و ارتباط این نوع بیماری‌ها با الگوی غذایی بهترین راه پیشگیری از بروز این بیماری‌ها تغییر الگوی غذایی در جامعه است.

 

18 امرداد 1394
فرماندار شهرستان کنگان : استقبال ازپروژه قلب سالم درکنگان بیش ازحد انتظارخواهد بود
فرماندار شهرستان کنگان گفت: استقبال از اجرای پروژه قلب سالم درشهر کنگان بیش از حد انتظار خواهد بود و به نظر می‌رسد مردم استقبال خوبی از این طرح داشته باشند.

 
 
 
< >