سازمان‌های مردم‌نهاد از توانایی و ظرفیت‌های مردم استان بوشهر استفاده کنند/گزارش تصویری

16 آذر 1395
مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مردم استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی هستند که خیرین سلامت باید از این توانایی استفاده کنند.

دکتر مصطفی جمالی در نشست با هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، خیرین سلامت و مسئولین سازمان‌های مردم‌نهاد استان بوشهر افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد، قانونمند، مستقل، غیرانتفاعی، داوطلبانه و مقید به ارزش‌های اخلاقی هستند که باید در جهت رفاه عمومی به‌ویژه طبقه محروم جامعه گام بردارند.
وی تصریح کرد: در سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قسمتی با عنوان سازمان‌های مردم‌نهاد ایجادشده است که تمامی سازمان‌ها در سراسر کشور باید فرم‌های موجود را پرکرده و به این آدرس ارسال کنند تا افراد بتوانند با مراجعه به سایت از ماهیت و نحوه عملکرد سمن‌ها اطلاع پیدا کنند.
در سامانه‌ "یاس 1390" تمامی نیازهای آموزشی، درمانی و بهداشتی استان‌ها گنجانده‌شده است
دکتر جمالی خاطرنشان کرد: سامانه‌ای با عنوان "یاس 1390" طراحی و تمامی نیازهای آموزشی، درمانی و بهداشتی استان‌ها در آن گنجانده‌شده است که افراد می‌توانند با مراجعه به این سامانه از نیازهای استان یا شهر خود اطلاع یابند.
مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در این سامانه درگاهی برای پرداخت کمک‌های مردمی طراحی‌شده است تا افراد بتوانند با اطمینان خاطر مبالغ موردنظر خود را به‌صورت مستقیم در اختیار این سمن‌ها قرار دهند.
دکتر جمالی به مسئولین سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت توصیه کرد: فعالیت‌های خود را به‌صورت دائم به مردم ارائه دهند تا باعث جلب اعتماد آنان شوند.
وی با اشاره به اینکه سمن‌ها به‌هیچ‌عنوان منبع مالی شبهه دار را وارد سیستم مالی خود نکنند تصریح کرد: رازدار بودن، محرم اسرار بودن و تعصب مذهبی و فرقه‌ای نداشتن از ملزومات سمن‌ها به شمار می‌آید.
در این نشست اعضای شورای شهر، مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری، اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، خیرین سلامت و مسئولین سازمان‌های مردم‌نهاد استان بوشهر حضور داشتند.
 نشست مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، خیرین سلامت و مسئولین سازمان‌های مردم‌نهاد استان بوشهر در سالن ابن‌سینا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.