همایش ترویج ازدواج سالم در شهرستان تنگستان برگزار شد

13 دی 1395
همایش ترویج ازدواج سالم در راستای تشویق و ترغیب جوانان به ازدواج سالم با شرکت اداره‌ها، دانشگاه‌ها و دانش آموزان مقطع متوسطه در شهرستان تنگستان برگزار شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: هدف از برگزاری این همایش تبیین ازدواج سالم و پایدار و فرهنگ‌سازی برای ازدواج آگاهانه در میان جوانان است.
مهندس ایرج زنده بودی با اشاره به فواید ازدواج ازنظر دین مبین اسلام اضافه کرد: یکی از هدف‌های اصلی دین مبین اسلام، سلامت جامعه است و این امر تنها با ازدواج سالم امکان‌پذیر است.
وی تصریح کرد: پایبندی به اعتقادها، باورهای دینی، ساده زیستی، قناعت، هم‌سطحی اجتماعی، فرهنگی، تحصیلی، تناسب سنی و مسئولیت‌پذیری افراد ازجمله ملاک‌های ازدواج سالم و پایدار است.
روان‌شناس، پژوهشگر و مشاور خانواده گفت: ازدواج سالم از طریق ارتباط درست و مناسب که از اصول خانواده سالم است، برقرار می‌شود و اگر این ارتباط به شکل صحیح برقرار نشود عاقبت آن دامن‌گیر فرزندان می‌شود.
دکتر پریسا مافی افزود: ازدواج سالم باعث حفظ و تقویت ایمان، معنویات، استفاده مفید از دوران بانشاط جوانی، سلامت جسمی، روانی می‌شود.
وی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین و شاید اولین انگیزه ازدواج بر اساس مکتب اسلام، ایجاد کانونی است که در آن زن و مرد احساس آرامش کنند.
دکتر مافی، ازدواج را باعث حفظ عفت و پاک‌دامنی، تأمین سلامت جسم و روان، داشتن فرزندانی سالم و شایسته و کمک به رشد و تکامل یکدیگر می‌شود به همین علت خانواده‌ها باید در آسان‌سازی ازدواج جوانان تلاش کنند.
وی بیان کرد: شناخت خصوصیات زن و مرد از طرف هر دو زوج باعث درک متقابل بهتر آنها از هم شده که با این شناخت‌ها پیوند زن و مرد تحکیم می‌یابد و فضای خانواده به فضایی صمیمی، گرم، پرطراوت، شاداب و بالنده تبدیل می‌شود.

    انتهای پیام/ کد خبر- 3010 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.