رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: نقطه قوت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وجود نیروی انسانی توانمند است/ گزارش تصویری

26 دی 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نقطه قوت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وجود نیروی انسانی و اعضای هیئت‌علمی توانمند، علاقه‌مند و متعهد است.

دکتر علیرضا رئیسی در بازدید تیم پایش وزارت بهداشت از برنامه‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: با شروع کار دولت تدبیر و امید اتفاقات خوبی در حوزه سلامت مردم جامعه افتاد.
وی ادامه داد: رسالت اصلی دانشگاه‌ها حوزه آموزش و پژوهش است و این ویژگی، دانشگاه را از بهداری در قدیم متمایز می‌کند و نیاز داریم در حوزه آموزش و پژوهش بیشترین سرمایه‌گذاری را داشته باشیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه ما در حوزه آموزش و پژوهش باید ارتقا یابیم، اضافه کرد: امروزه یکی از مسائلی که اعضای هیأت علمی دانشگاه و کسانی که در حوزه علم فعالیت می‌کنند با آن سروکار دارند، بحث آموزش و پژوهش است.
دکتر رئیسی افزود: یکی از مهم‌ترین کارهایی که در حوزه کار و عملیات هر واحدی باید انجام گیرد، بحث ارزیابی است و ما اگر بخواهیم سیستم‌های مدیریتی را باهم مقایسه کنیم و برای هرکدام شاخص تهیه کنیم که کدام‌یک بر دیگری برتری دارد باید آنها را ارزیابی کنیم.
وی ادامه داد: در حوزه ارزیابی ما باید با خودمان صادق باشیم و نقاط ضعفمان پیدا کنیم و بدانیم که این ضعف‌ها قابل‌بهبود است.
این مقام مسئول اظهار کرد: بهترین سیستم‌های ارزیابی که در دنیا شناخته‌شده است سیستم خودارزیابی است زیرا ما نقاط ضعف و قوت خود را بهتر از دیگران می‌دانیم و می‌توانیم نقاط ضعف خود را اصلاح کنیم، خودارزیابی درونی بسیار دقیق است.
دکتر رئیسی بیان کرد: سرمایه دانشگاه نیروی انسانی کارآمد و توانمند آنها است و نقطه قوت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وجود نیروی انسانی و اعضای هیأت علمی توانمند، علاقه‌مند و متعهد است؛ بیش از ۹۰ درصد از اعضای هیئت‌علمی ما تمام‌وقت هستند و این نکته حایز اهمیت است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر اینکه ما باید هدفمان نیروی انسانی توانمند باشد، خاطرنشان کرد: نتایج محصولات مراکز تحقیقاتی ما هم در عرصه ملی و هم بین‌المللی قابل‌توجه است.
وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان و خدمات ارایه شده آن تقریباً مانند سراسر کشور به ازای هر ۱۵۰۰ نفر یک‌خانه بهداشت است و ۹ بیمارستان در سطح استان داریم که وابسته به دانشگاه علوم پزشکی است و تعداد تخت‌های فعال ما نسبت به جمعیت ۰.۸ بود که بعد از طرح تحول به نسبت یک و شش‌دهم رسیده است.
دکتر رئیسی گفت: تعداد تخت‌های ویژه قبل از طرح تحول ۸۷ تخت بوده که بعدازآن به ۱۹۶ تخت ویژه رسیده است که اتفاق مبارکی است. در استان روزانه ۲ تا ۳ عمل قلب باز انجام می‌گیرد که کم‌نظیر است.
وی بابیان اینکه حتی در کوچک‌ترین شهرها و روستاهای خود داروخانه وابسته به بخش خصوصی داریم، تصریح کرد: وضعیت اورژانس جاده‌ای در کشور ۵۰ کیلومتر است ولی در استان بوشهر ۲۷ کیلومتر است که پوشش کاملی می‌دهد.
دکتر شهرزاد غیاثوندیان سرپرست تیم ارزیاب وزارت بهداشت نیز بیان داشت: هدف از ارزیابی اصلاح و ایجاد یک فرهنگ است اما همان‌گونه که رییس دانشگاه نیز گفت، اگر خودارزیابی داشته باشیم این حرکت ماندگارتر است و خوشبختانه ما این اهتمام را در دانشگاه بوشهر دیدیم.
در این بازدید اعضای تیم پایش از ۸ حوزه دانشگاه بازدید و استانداردهای الزامی و ترجیحی عملکرد آموزشی دانشگاه را بررسی کردند.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.