در راستای اهداف پویش مبارزه با سرطان؛ همایش پیاده‌روی خانوادگی در بوشهر برگزار شد

18 بهمن 1395
همایش پیاده‌روی همگانی به مناسبت پویش ملی مبارزه با سرطان و باهدف ترویج ورزش در بین خانواده‌ها و ارتقای آگاهی مردم در زمینه اهمیت تحرک در پیشگیری از سرطان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صبح دوشنبه در این مراسم اظهار داشت: سرطان یکی از علل اصلی مرگ‌ومیر در جهان محسوب می‌شود.
دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان اضافه کرد: رشد سریع و نگران‌کننده سرطان نیاز به توجه جدی هر جامعه‌ای دارد و بنابراین کاملاً روشن است که برای غلبه بر این بیماری خزنده و مرگبار نیاز به مشارکت تمامی آحاد جامعه و یک عزم ملی است.
وی در رابطه با نقش ورزش در کنترل بیماری سرطان اظهار داشت: ۳۰ دقیقه ورزش متوسط تا شدید روزانه می‌تواند در پیشگیری بسیاری از سرطان‌ها شما را یاری کند.
دکتر خواجه‌ئیان بیان کرد: ورزش در بیماران مبتلابه سرطان نیز می‌تواند طول عمر آنها را به‌شدت افزایش دهد و از بازگشت مجدد جلوگیری کند. اگر علاقه‌مند به مبارزه با سرطان هستید یا می‌خواهید از ابتلا به آن مصون بمانید ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید.
این حرکت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی باهمت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر و باهدف حساس سازی و توجه بیشتر مردم نسبت به شعار هفته ملی سرطان (اصلاح باورها، راه مبارزه با سرطان) برگزار شد و جمع کثیری از مردم از مسیر پارک صدف تا پارک مرجان پیاده‌روی کردند.
در پایان به شرکت‌کنندگان در این همایش به‌قیدقرعه جوایزی به‌رسم یادبود اهدا شد.
انتهای پیام/ ا.س 3000


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.