با حضور مسئولین شهرستان کنگان: مراسم اولین سالروز اجرای طرح هر تولد یک درخت در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان برگزار شد

18 اسفند 1395
در نخستین سالروز اجرای طرح هر تولد یک درخت در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان که مقارن با هفته منابع طبیعی نیز است، با حضور تنی چند از مسئولین شهرستان، این آیین گرامی داشته شد.

رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در این آیین ضمن گرامی داشت هفته منابع طبیعی، با اشاره به طرح هر تولد یک درخت، گفت: این طرح با همکاری و مشارکت موسسه نبض زمین در تاریخ 17 اسفند سال 94 برای نخستین بار در سطح بیمارستان‌های استان در این مکان (بیمارستان کنگان) اجرایی شد.
دکتر حسن حیدری افزود: در این طرح به ازای هر تولدی که در بیمارستان صورت می‌گیرد، یک نهال توسط والدین نوزاد متولدشده، در بیمارستان کاشته می‌شود.
وی بابیان اینکه هدف از این کار کمک به ایجاد فرهنگ درختکاری و سلامت محیط‌زیست است تصریح کرد: به‌هرحال هدف نهایی این طرح نه‌تنها کاشت درخت در بیمارستان بلکه در هر گوشه و کنار این شهرستان، استان و کشور است.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اضافه کرد: این طرح حامل پیام فرهنگی و دوستی نیز می‌باشد و ادامه خواهد یافت. دکتر حسن حیدری اظهار کرد: پیام ما به این شکل است که همیشه یار و یاور محیط‌زیست باشیم، درختان را مانند انسان بدانیم؛ قتل‌عام درختان را در هر جا محکوم کنیم؛ آثاری از خود به‌جا بگذاریم که جنبه رفاقت و دوستی داشته باشد.
مسئول زایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نیز در این خصوص گفت: طرح هر تولد یک درخت که از جانب ریاست بیمارستان پیشنهادشده بود، ازجمله طرح‌های موفق و مؤثر بیمارستان امام خمینی (ره) می‌باشد.
زهرا مجرد نیا عنوان کرد: در یک سالی که از این طرح می‌گیرد، 220 نهال بابت موالید در بیمارستان کنگان کاشته شده است که از این تعداد 111 نهال برای تولد پسرها و 109 نهال برای تولد دخترها کاشته شده است که امیدواریم این طرح در کل منطقه، استان و کشور به شکل فرهنگ جا بیفتد.

گفتنی است که در این آیین علاوه بر رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، رییس اداره محیط‌زیست شهرستان، رییس منابع طبیعی شهرستان و رییس شورای اسلامی شهرستان کنگان، نماینده شوراهای اسلامی استان بوشهر در کشور و همچنین مدیر داخلی، مسئول حراست، مسئول زایشگاه و پیمانکار فضای سبز بیمارستان نیز حضور داشتند و هرکدام نیز یک نهال را به مناسبت هفته منابع طبیعی در محوطه بیمارستان کنگان کاشتند.
انتهای پیام/م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.