پایش بهداشتی مساجد بوشهر در ایام اعتکاف

23 فروردين 1396
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از پایش مساجد بوشهر در ایام اعتکاف توسط بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی بابیان اینکه ایام اعتکاف بهترین فرصت برای بهبود وضعیت روحی و اعتقادی افراد جامعه است افزود: در مساجد و اماکن متبرکه به دلیل جایگاه ویژه عبادی و مقدس و تجمع عظیم مشتاقان و برگزاری مراسمات مذهبی و یادبودها، رعایت اصول و ضوابط بهداشتی اهمیت شایان توجهی دارد.
وی تصریح کرد: بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در ایام اعتکاف (25-22 فروردین) 32 مسجد شهرستان بوشهر را پایش و مکان‌ها و مراکز طبخ مواد غذایی در منازل و حسینیه‌ها را نظارت و کنترل کردند.
این مقام مسئول اضافه کرد: بررسی رعایت الزامات بهداشتی آبدارخانه، کارت تندرستی خادمین و توزیع‌کنندگان خوراک، سالم‌سازی آب مصرفی، استفاده از ظروف یک‌بارمصرف گیاهی و پایه سلولزی (نشاسته‌ای ذرت)، تفکیک غذای خام و پخته و گندزدایی سبزی‌ها و سالاد و ممنوعیت مصرف دخانیات در مساجد و تکایا ازجمله موارد بازرسی است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: به‌منظور اقدامات بهداشت محیط مشارکتی در مساجد به لحاظ پیشگیری از بیماری‌های منتقله و رعایت محیط‌زیست برای معتکفین و نمازگزاران، تعدادی کیسه‌زباله توزیع‌شده است و همچنین برنامه آموزشی و اطلاع‌رسانی در قالب پیام رادیویی اجرا گردیده است.
وی اظهار داشت: سامانه تلفنی 190 جهت شکایات و اعلام مشکلات بهداشتی شهروندان به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگو می‌باشد.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.