دو CPR موفق در مرکز خدمات جامع سلامت ولیعصر (عج) سعدآباد شهرستان دشتستان

17 ارديبهشت 1396
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، تیم پزشکی مرکز جامع سلامت سعدآباد با انجام دو CPR، موفق به نجات دو شهروند جوان این شهر شدند.

مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در این خصوص گفت: بیمار خانم جوانی که باسابقه بیماری آسم و به دنبال آسپیراسیون (برگشت مواد غذایی به داخل نای) که منجر به بسته شدن راه‌های تنفسی و هوایی شده، به مرکز خدمات جامع سلامت سعدآباد مراجعه کرده و در بدو ورود به درمانگاه، کاملاً سیانوزه و هیچ‌گونه علائم حیاتی نداشت.
سکینه غلامی دویره وی افزود: بلافاصله تیم پزشکی این مرکز، عملیات احیاء را شروع کرد و با باز کردن راه‌های هوایی، موفق شدند که این خانم جوان را از مرگ حتمی نجات دهند.
وی تصریح کرد: پس از برگشت ضربان قلب و عادی شدن تنفس و نبض، بیمار جهت درمان‌های تکمیلی توسط آمبولانس اورژانس این مرکز به بیمارستان شهید گنجی اعزام گردید.
گفتنی در بیمارستان شهید گنجی نیز، بیمار پس از اقدامات کلینیکی، بلافاصله به بخش مراقبت‌های وِیژه انتقال یافت که هم‌اکنون نیز حال بیمار مساعد اعلام‌شده است.
با انجام  CPR، تیم پزشکی موفق به نجات جان بیمار تصادفی شد
تیم پزشکی مرکز خدمات جامع سلامت ولیعصر سعدآباد به سرپرستی دکتر فرشاد عبداللهی با انجام cpr، موفق به نجات جان بیمار تصادفی شد.
بیمار، جوان 18 ساله‌ای بود که به علت تصادف و با ضربه به سر، با کاهش سطح هوشیاری، فشارخون و اکسیژن خون همچنین نداشتن تنفس به مرکز مراجعه کرده که بلافاصله توسط تیم پزشکی حاضر، عملیات احیا قلبی و ریوی بر روی بیمار شروع شد و پس از 20 دقیقه تلاش بی‌وقفه موفق شدند که علائم حیاتی این بیمار را به حد طبیعی و نرمال برسانند.
سپس بیمار به‌منظور بررسی بیشتر و ادامه درمان، توسط آمبولانس اورژانس و به لحاظ وضعیت اورژانسی بیمار، پزشک مرکز دکتر فرشاد عبدالهی نیز به همراه بیمار به بیمارستان شهید گنجی اعزام شدند.
بر اساس بررسی‌های انجام‌شده توسط روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، این بیمار پس از اعزام به بیمارستان شهید گنجی مورد جراحی قرار گرفت و برای مراقبت‌های بیشتر و درمان‌های تکمیلی به بیمارستان خلیج‌فارس اعزام شد که هم‌اکنون وضعیت بیمار مطلوب گزارش‌شده و از بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) به بخش جراحی مردان منتقل‌شده است.
تیم پزشکی در این دو عملیات موفق، دکتر فرشاد عبدالهی، دکتر سهیلا موسوی و بهیاران کشیک آقایان احمدی ایزدی، کرم شهنه، خانم‌ها فرزانه تنگستانی و آمنه مهرآوران بوده‌اند.
انتهای پیام/س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.