رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: کارهای اساسی برای ارتقای حوزه سلامت در دولت یازدهم انجام‌شده است

26 ارديبهشت 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با همه بداخلاقی‌های برخی افراد نسبت به حوزه سلامت ولی کارهای اساسی برای ارتقا، تقویت و تجهیز بخش بهداشت و درمان در دولت یازدهم انجام‌شده است.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست با رییس سازمان اورژانس کشور و استاندار بوشهر افزود: بسیاری از پروژه‌های بهداشت و درمان امسال به بار می‌نشیند به همین دلیل امسال سال طلایی این بخش به شمار می‌رود.
وی درباره نقش صنایع در مقابل سلامت مردم تصریح کرد: انتظار ما از صنایع موجود در استان ارتقای سلامت نیست بلکه انتظار ما این است که سلامت مردم استان با ورود صنایع تهدید نشود.
دکتر رئیسی اظهار کرد: فرایند و ساختار مدیریتی، تکنیکال و فنی هر صنعت باید جوابگوی مسئولیت‌های اجتماعی مسئولان محلی باشد.
وی بیان کرد: در کنار قطب ویژه باید امکانات و تجهیزات ویژه‌ای نیز به استان بوشهر اختصاص یابد تا مدیریت بحران در زمان‌های ضروری انجام شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر ضرورت تأمین امکانات لازم مدیریت بحران با توجه به وجود نیروگاه اتمی و آلایندگی‌های پارس جنوبی و راه‌های ارتباطی موجود تأکید کرد و گفت: تقویت اورژانس هوایی در این استان با توجه به محدودیت‌ها ضروری است.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: اورژانس بوشهر از پنج پایگاه امروز به 50 پایگاه ارتقا یافته است و سال گذشته با اختصاص 40 میلیارد ریال اعتبار آمبولانس‌های موجود در استان به ای سی یو و ان ای سی یو دار تجهیز شدند.
دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: برهمین اساس پارسال 10 دستگاه آمبولانس استان مجهز به امکانات ای سی یو شد و در زمان حاضر نیز مجوز تبدیل 2 دستگاه از آمبولانس های استان به تجهیزات واکنش سریع صادر شده است.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.