رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: بیمارستان دیّر با 9 متخصص آغاز به کار می‌کند

26 ارديبهشت 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت: بیمارستان دیّر با حضور 9 پزشک متخصص خدمات درمانی به شهروندان ارایه می‌‌دهد.

علیرضا رئیسی در آیین افتتاح بیمارستان ۵۶ تختخوابی امام هادی (ع) دیّر گفت: ساخت و تکمیل بیمارستان دیر خواسته دیرینه مردم این شهرستان بوده است و در این راستا تلاش شد که این خواسته به‌حق مردم محقق شد.
وی با تقدیر از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: خوشبختانه پس از چندین سال وقفه در عملیات اجرایی بیمارستان دیّر با اهتمامی که در دولت بازدهم صورت گرفت و مساعدت ویژه وزیر بهداشت امروز شاهد تکمیل و تجهیز این بیمارستان و افتتاح آن هستیم.
وی اضافه کرد: تعداد 9 متخصص به‌صورت تمام‌وقت در بیمارستان دیّر مستقر خواهند شد و خدمات درمانی به شهروندان ارایه خواهند داد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت: برای ساخت و تجهیز بیمارستان ۵۶ تختخوابی امام هادی (ع) دیّر از مبلغ 300 میلیارد ریال هزینه شده است که 11 میلیارد و 500 میلیون ریال آن از محل اعتبارات وزارت نفت و مابقی از اعتبارات استانی و وزارت بهداشت هزینه شده است.
علیرضا رئیسی اضافه کرد: از مجموع اعتبارات هزینه شده، مبلغ هشت میلیارد ریال آن صرف خرید تجهیزات پزشکی این بیمارستان شده است که از بهترین و معتبرترین برندها در زمینه تجهیزات پزشکی استفاده‌شده است.
وی بابیان اینکه بیمارستان امام هادی (ع) دیّر دارای دو اتاق عمل است، گفت: در این بیمارستان، 6 تخت مراقبت‌های ویژه، 24 تخت بستری بزرگسال، 6 تخت بستری اطفال و نوزادان، 11 تخت اورژانس، 6 تخت ریکاوری و تحت نظر، 2 تخت LDR و یک‌تخت نیز جراحی‌های سرپایی دایر شده است.
وی بابیان اینکه در بخش زایشگاه علاوه بر تخت‌های معمول زایمانی، دو تخت LDR نیز در نظر گرفته‌شده است، اظهار کرد: LDR سیستمی است که فرآیند لیبر، زایمان و دو ساعت پس از زایمان مادر در یک اتاق انجام می‌شود و مادر باردار می‌تواند یک همراه (همسر، مادر) در کنار خود داشته باشد به‌گونه‌ای که مادر پس از پذیرش در بخش زایمان، وارد اتاقی موسوم به اتاق LDR شده و مراحل آمادگی پیش از زایمان، زایمان و بهبودی پس از زایمان را در همین اتاق سپری می‌کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر تصریح کرد: این بیمارستان در دوطبقه و با مساحت 7 هزار مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت 30 هزار مترمربع دارای بخش‌های مراقبت‌های ویژه، بستری، اتاق عمل، زنان و زایمان، اطفال، داخلی، جراحی، رادیولوژی و تصویربرداری، آزمایشگاه، داروخانه، اورژانس، درمانگاه و فضاهای پشتیبان است.

انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.