نمایشگاه کاریکاتور هفته بدون دخانیات در دشتستان برگزار شد

12 تير 1396
نمایشگاه کاریکاتور به مناسبت هفته بدون دخانیات با همکاری هنرمند دشتستانی و شبکه بهداشت و درمان دشتستان در سالن سازمان تبلیغات برازجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات، علیرضا احمدی خرم کاریکاتوریست دشتستانی نمایشگاه کاریکاتور با موضوع پیشگیری از اعتیاد را در سالن سازمان تبلیغات اسلامی شهر برازجان برپا کرد.
علیرضا احمدی خرم در حاشیه این نمایشگاه اظهار داشت: با توجه به اهمیت مسئله دخانیات و اعتیاد در دنیای امروز و همچنین آسیب‌هایی که به خانواده وارد می‌کند و جامعه نیز از این آسیب‌ها مصون نیست.
این کاریکاتوریست دشتستانی در رابطه با اهداف نمایشگاه گفت: این کارها ابعاد مختلف تأثیرات مواد مخدر و دخانیات را در قالب کاریکاتور و با زبانی طنزآمیز به تصویر کشیده است و هدف آن جلب‌توجه جامعه به این معضلات است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: هنرمندان می‌توانند با هنر خود در قالب نقاشی، شعر، تئاتر و کاریکاتور و غیره نقش بسزایی در آگاهی دادن مسائل بهداشتی به مردم ایفا کنند.
دکتر حسین دارابی افزود: از روز شنبه ۱۰ تیر تا ۱۶ تیر به‌عنوان هفته ملی بدون دخانیات با شعار ملی «دخانیات تهدیدی برای توسعه و سلامت» نام‌گذاری شده است.
وی با اشاره به اینکه سیگار و تنباکو به‌عنوان دومین علل مرگ‌ومیر در دنیا شناخته‌شده است، گفت: موضوعاتی مانند حمایت‌های سیاسی و اجتماعی و قانون جامع کنترل دخانیات، محیط‌های آموزشی عاری از دخانیات، خانه، خانواده، اماکن عمومی و محیط‌های ورزشی عاری از دخانیات تا حدودی توجه همگان را به مضرات و خطرات استفاده از دخانیات جلب کرده است.
در این نمایشگاه از تاریخ ۱۱ تا ۱۳ تیرماه ۲۰ تابلو از آثار طنز احمدی خرم در زمینه اعتیاد در دو نوبت صبح و بعدازظهر برای عموم دایر است.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.