رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان: مجمع خیرین بيمارستاني در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان تشکیل خواهد شد

14 امرداد 1396
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: مجمع خیرین بيمارستاني برای حمایت از مراجعین نیازمند در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان تشکیل خواهد شد.

دکتر حسن حیدری افزود: پس از ابلاغ دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان به دانشگاه‌ها مبني بر تشكيل خيرين بيمارستاني با مشاركت خيرين، بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان با حضور رئیس، مدیر داخلی و مسئول حراست، تشکیل جلسه داده و فراخوان جذب خیرین و نهایتاً تشکیل مجمع و هیات مدیره را موردبررسی قراردادند.
وی تصریح کرد: بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان به‌عنوان قطب درمانی جنوب استان بوشهر با حدود 200 تخت فعال، اقشار مختلف جامعه را در شهرستان‌های کنگان، دیر، جم، عسلویه در استان بوشهر و بخشی از جمعیت غرب هرمزگان و جنوب استان فارس مانند مهر، لامرد، گله‌دار را پوشش می‌دهد.
دکتر حیدری گفت: آمار مراجعین به بیمارستان کنگان جهت تشخیص و درمان در سال گذشته، یک‌میلیون و 160 هزار نفر بوده است.
وی افزود: متأسفانه تعداد قابل‌توجهی از مراجعین به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، بضاعت مالی خوبی ندارند و در موقع تسویه‌حساب با مشکل مواجه هستند.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان ادامه داد: با شروع طرح تحول نظام سلامت در اردیبهشت سال 93، کاهش پرداختی از جیب مردم به معنای واقعي و ملموس رخ داد و مردم با در دست داشتن دفترچه بیمه، فقط 3 الی 7 درصد از کل هزینه‌های بستري را پرداخت می‌کنند و حتی برای تشویق مادران به زایمان طبیعی، هیچ هزینه‌ای از آنان در بیمارستان اخذ نمی‌شود.
دکتر حیدری اظهار داشت: باوجود طرح تحول نظام سلامت که بار زیادی را از روی دوش مردم برداشته است ولی همچنان مراجعینی هستند که توان پرداخت همان هزینه 3 الی 7 درصدی بیمارستان را ندارند.
وی گفت: هدف از تشکیل این مجمع خیریه، مراجعین نیازمند بیمارستان می‌باشد که توان پرداخت هزینه‌های درمانی خود را ندارند. مراجعینی که باید کرامت آنان نیز حفظ شود.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان عنوان کرد: مراجعین نیازمند بیمارستان امام خمینی کنگان با تشخیص پزشک معالج و با هماهنگی بیمارستان به هیات مدیره خیریه، جهت پرداخت هزینه‌های درمان، معرفی می‌گردد.
دکتر حیدری گفت: در این طرح خیریه، همه مردم نوع‌دوست می‌توانند شرکت کنند و کمک‌های باارزش خود را انجام دهند.
وی اضافه کرد: مجمع عمومی خیرین بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان را به‌زودی طی یک فراخوان عمومی تشکیل خواهیم داد و از اعضاي مجمع، هیات مدیره‌ای تشکیل خواهد شد که تصمیم‌گیری‌های امور خیریه را بر عهده خواهد گرفت.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: تمام کمک‌هایی که توسط مجمع انجام می‌شود، صرف هزینه‌های درمان در داخل شهرستان کنگان خواهد شد.
دکتر حیدری عنوان کرد: به‌طور حتم این طرح با توجه به شناختی که از مردم خونگرم و نوع‌دوست شهرستان کنگان دارم به‌خوبی جواب خواهد داد و مشکلات زیادی را از بحث درمان و نیازمندان مرتفع خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: زمان و مکان نخستین نشست مجمع خیرین به‌زودی از طریق فراخوان به اطلاع عموم مردم خواهد رسید و همچنین شماره تماس‌های 09177789088 و 09389364689 آماده پاسخگویی به سؤالات در خصوص این مجمع خیرین است.


انتهای پیام/ م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.