مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر: هماهنگی مطلوبی بین مجموعه سلامت در استان بوشهر ایجادشده است

22 امرداد 1396
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: هماهنگی مطلوبی بین مجموعه سلامت در استان بوشهر ایجادشده است.

دکتر پرویز رمضانی در نشست با مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: همکاران ما در مراکز خدمات جامع سلامت به‌عنوان خط مقدم ارائه خدمات به مردم هستند و از زحمات و تلاش این عزیزان در طی سالیان گذشته که خدمات مطلوب و باکیفیتی را در این طرح به مردم ارائه کرده‌اند، تشکر می‌کنیم.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در سطح استان بوشهری هماهنگی و همکاری بسیار خوبی بین مجموعه ما و دانشگاه علوم پزشکی در بحث پزشک خانواده وجود دارد.
دکتر رمضانی افزود: شبکه‌های بهداشت با فعالیت‌ها و هماهنگی‌های بین بخشی که انجام می‌دهند، توانسته‌اند مردم را از خدمات بهتری بهره‌مند سازند، پس در واقع بار اصلی این طرح به دوش آنها است.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر بیان کرد: در طی این چند سال اخیر و با شروع دولت تدبیر و امید گام‌های اساسی برای تحقق مطالبات مردم در حوزه سلامت و بهداشت که یکی از اولویت‌های این دولت بوده برداشته‌شده است و قطعاً طرح‌های بزرگی مانند طرح تحول نظام سلامت و پزشک خانواده با چالش‌ها و مشکلاتی همراه است.
دکتر رمضانی تصریح کرد: در سطح استان بوشهر ۴۹۰ هزار نفر بیمه‌شده روستایی در قالب صندوق‌های مختلف داریم که جامعه هدف ما که همان بیمه سلامت روستایی است، تقریباً ۳۴۰ هزار نفر هستند که خدمات کلینیک و پاراکلینیکی از طریق این بیمه دریافت می‌کنند.
وی ابراز امیدواری کرد: با افزایش سهم صندوق بیمه روستایی و یک درصد ارزش‌افزوده، پرداخت مطالبات پزشکان در بخش درمان و بهداشت با تأخیر همراه نیست به‌نحوی‌که در ۴ ماهه اول سال جدید توانسته‌ایم ۷۰ تا ۸۰ درصد مطالبات پزشکان در سطح یک را پرداخت کنیم.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر آماری از وضعیت ارائه خدمات و بار مراجعات و همچنین هزینه‌ای این طرح را بیان کرد و گفت: با توجه با سرانه ویزیت پزشک خانواده که 1.9 در استان است، شهرستان دشتستان توانسته این سرانه را به ۲.۲ برساند که نشان می‌دهد مردم دشتستان از خدمات بیشتری در این طرح بهره‌مند شده‌اند.
دکتر رمضانی وجود هم‌پوشانی دفترچه سایر بیمه‌ها در کنار بیمه روستایی را یکی از چالش‌های اساسی این طرح بیان کرد و افزود: این سازمان توانسته با پایش و ارزیابی که با سایر سازمان‌های بیمه‌گر انجام دهد، تعداد قابل‌توجهی از این بیمه‌ها را باطل و از لیست خارج کنیم که این نیز چالش‌های دیگری از قبیل کم شدن سهم سرانه بیمه روستایی را در بردارد.
وی ادامه داد: می‌خواهیم با برگزاری این نشست‌ها، با همفکری و ارائه نظرات در خصوص این چالش‌ها و رفع ابهامات و مشکلات موجود به راه‌کارهای اساسی برسیم و در این راه همکاری و تعامل صمیمانه مدیران شبکه و پزشکان مراکز مجری طرح پزشک خانواده با بیمه سلامت می‌تواند ما را به هدف خود که ارائه خدمات مطلوب و بهینه است برساند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: این نشست برای ارایه نظرات و پیشنهاد‌های پزشکان مراکز مجری طرح پزشک خانواده در خصوص چالش‌ها و مشکلات این طرح برگزارشده است.
دکتر حسین دارابی افزود: قطعاً پزشکان مراکز مجری طرح با ابهامات و مشکلاتی روبرو هستند که سعی می‌شود با همکاری و تبادل‌نظر با مدیران بیمه سلامت استان به بررسی و حل این معضلات بپردازیم.
نشست هم‌اندیشی مدیرکل بیمه سلامت بوشهر با مدیر شبکه بهداشت و درمان و پزشکان مراکز مجری طرح پزشک خانواده در شهرستان دشتستان برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.