مدير منابع فيزيكي و طرح هاي عمراني دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد: اجرای ۸ پروژه ویژه عمرانی بخش درمان و آموزش در شهرستان بوشهر

31 امرداد 1396
مدير منابع فيزيكي و طرح هاي عمراني دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اجرای هشت پروژه ویژه عمرانی در بخش درمان و آموزش در شهرستان بوشهر خبر داد.

مهندس محمدرضا حاجیونی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: پروژه‌های بهداشتی، درمانی، آموزشی و پژوهشی به ارزش ۱۵۲ میلیارد ریال در شهرستان بوشهر در حال اجرا و یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی اضافه کرد: هشت پروژه ویژه عمرانی در بخش درمان و آموزش به متراژ ۷۱ هزار مترمربع به فضاهای آموزش و درمانی اضافه می‌شود که از محل اعتبارات ملی و وزارتخانه‌ای و استانی تأمین اعتبارشده است.
مدير منابع فيزيكي و طرح هاي عمراني دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: این طرح‌ها شامل شش پروژه دانشکده پزشکی و دندانپزشکی، مرکز پژوهشی درمانی بیماری‌های خاص، اورژانس عمومی و هسته‌ای، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی، بیمارستان قلب، بیمارستان فوق تخصصی ۱۶۰ تختخوابی است.
اجرای ۲۱ پروژه عمرانی بخش بهداشت
وی بیان کرد: پروژه‌های شهرستان بوشهر بر اساس اعتبار مصوب کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ۱۵۲ بوشهر میلیارد ریال است که در بخش بهداشت تعداد ۲۱ پروژه عمرانی شامل مرکز خدمات جامع سلامت، خانه بهداشت و پایگاه‌های بهداشتی به متراژ تقریبی ۸ هزار و ۴۰۰ مترمربع اضافه می‌شود که شامل مرکز خدمات جامع سلامت صاحب‌الزمان، قدس، شیف، خارگ، نبی اکرم، شهدا، تنگک، خیبر، علی ابن ابیطالب و هلیله است.
وی ادامه داد: تعدادی از این پروژه‌های بهداشتی آماده بهره‌برداری است و تعداد دیگر در حال اجرا و تعدادی نیز عملیات اجرایی آن در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.
مهندس حاجیونی خاطرنشان کرد: خانه بهداشت آب طویل، هلیله، کره بند و بندرگاه که تعدادی از این پروژه‌های بهداشتی آماده بهره‌برداری تعداد دیگر در حال اجرا و تعدادی نیز عملیات اجرایی آن در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.
احداث ۲۵ واحد پانسیون
وی با اشاره به اینکه ۲۵ پانسیون به متراژ تقریبی دو هزار و ۵۰۰ مترمربع در حال ساخت و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این طرح‌ها شامل ۴ واحد پانسیون قدس، ۴ واحد پانسیون خارگ، ۴ واحد پانسیون شهدا، ۴ واحد پانسیون نبی اکرم، چهار واحد پانسیون خیبر، چهار واحد پانسیون علی بن ابیطالب و یک واحد پانسیون هلیله است.
مدير منابع فيزيكي و طرح هاي عمراني دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در بخش آموزش نیز ۷۰۰ مترمربع به فضای سلف‌سرویس دانشگاه ویژه دانشجویان اضافه می‌شود.
وی اظهار داشت: برای رفاه حال شهروندان هزار و ۵۰۰ مترمربع ساختمان در مجاورت بیمارستان شهدای خلیج‌فارس توسط خیر احداث و به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
مهندس حاجیونی بیان کرد: مرکز خدمات سلامت دهان و دندان شامل یک واحد در شهر بوشهر به متراژ ۱۳۲ مترمربع و یک واحد در خارگ به متراژ ۱۳۲ مترمربع دیگر در حال اجرا و در آینده نزدیک بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: پایگاه خدمات جامع سلامت جفره، تنگک، امامزاده و چغادک هرکدام به متراژ ۲۶۰ مترمربع و پایگاه خدمات جامع سلامت رایانی با متراژ ۴۹۰ متر مربع در حال اجرا و تعدادی نیز عملیات اجرایی آن در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.