افتخارآفرینی دانشجویان نخبه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نهمین المپیاد علمی کشوری

26 شهريور 1396
دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مرحله نهایی نهمین المپیاد دانشجویی علوم پزشکی کشور درخشیدند.

در این رقابت‌ها دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مدال نقره انفرادی کشوری و همچنین مدال نقره گروهی کشوری در حیطه مدیریت و سیاست‌گذاری سلامت توسط سرکار خانم زهرا پولادی و کسب مدال نقره انفرادی در حیطه فلسفه پزشکی توسط خانم مهرناز ذاکر شهرک دست‌یافت.
مرحله انفرادی این دوره المپیاد همزمان در نوزده مرکز امتحانی سراسر کشور برگزار شد و مرحله دوم آزمون نیز از ۱۹ شهریورماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شد و طی آن دانشجویانی که در مرحله اول بالاترین امتیاز را به دست آورده بودند در قالب گروهی به رقابت پرداختند.
بر اساس اعلام دبیرخانه‌ مرکزی، در نهمین دوره المپیاد حدود دو هزار نفر از دانشجویان علوم پزشکی در پنج حیطه، «استدلال بالینی»، «آموزش پزشکی»، «فلسفه پزشکی»، «تفکر علمی در علوم پایه» و «مدیریت نظام سلامت» با یکدیگر به رقابت پرداختند و در هر حیطه چند گروه برای راه‌یابی به مرحله دوم انتخاب شدند.
مرحله پایانی نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور که از 19 شهریورماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغازشده بود، در ۲۲ شهریور با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
تقدیر معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
معاونت آموزشی دانشگاه ضمن تشکر از سرپرست، کارشناسان محترم و مسئولین مرتبط در حوزه المپیاد و مدیریت مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی، این موفقیت بزرگ را به دانشجویان عزیز و اساتید آنان تبریک گفت.
گفتنی است روند برگزاری نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور از آبان ۹۵ آغاز شد.
نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی باهدف تلاش در جهت جنبش نرم‌افزاری و رسیدن به چشم‌انداز ۲۰ ساله، شناسایی افراد مستعد علمی، ترغیب و تشویق افراد مستعد علمی، جهت‌دهی به فعالیت‌های علمی فوق‌برنامه، ایجاد روحیه و نشاط علمی و تبادل فرهنگی بین دانشگاهی برگزارشده است.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.