طی ۴ سال گذشته؛ ۲۶۰ میلیارد ریال به بخش بهداشت و درمان دشتی اختصاص یافت

30 آبان 1396
فرماندار شهرستان دشتی گفت: در چهار سال گذشته ۲۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرستان به بخش بهداشت و درمان اختصاص یافت.

غلامرضا مهرجو در مراسم افتتاح کلینیک سیار دندانپزشکی شهرستان دشتی ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع‌الاول و هفته بسیج اظهار داشت: با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان طرح تحول نظام سلامت در کشور اجرا شد و گام‌های اساسی در این خصوص به‌ویژه در شهرستان دشتی برداشته شد.
وی افزود: در طی مدت اجرای طرح تحول نظام سلامت در بخش تجهیزات و امکانات و زیرساخت‌های بهداشتی درمانی بالغ‌بر 260 میلیارد ریال به حوزه سلامت شهرستان اختصاص‌یافته است.
غلامرضا مهرجو گفت: در حاضر می‌توانیم بگوییم کلیه فضاهای بهداشتی و درمانی شهرستان نوسازی و یا احداث گردیده و یا در حال نوسازی و احداث می‌باشند و این نشانگر نگاه ویژه دولت به مقوله بهداشت و درمان است.
وی به پروژه‌های عمرانی بهداشتی شهرستان اشاره کرد و گفت: عملیات احداث مرکز خدمات جامع سلامت شهید احمدی خورموج، احداث مرکز خدمات جامع سلامت شهیدان توپال بادوله، احداث ده خانه بهداشت و آغاز عملیات اجرایی مرکز خدمات جامع سلامت مسکن مهر خورموج که 15 هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی بهداشتی اخیر شهرستان می‌باشد.
فرماندار شهرستان دشتی تصریح کرد: افتتاح کلینیک سیار دندانپزشکی و در ادامه احداث مرکز خدمات سلامت دهان و دندان اقدام ارزنده‌ای در جهت پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان و درنتیجه کاستن از هزینه‌های درمان خانواده‌ها و ارتقای سلامت جامعه می‌باشد.
کلیه خدمات در کلینیک سیار دندانپزشکی به‌صورت رایگان ارایه می‌شود
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: کلینیک سیار دندانپزشکی بااعتباری بالغ‌بر 3 میلیارد ریال باهدف ارایه خدمات دندانپزشکی به مناطق محروم و دوردست شهرستان آماده افتتاح گردیده است.
دکتر اصغر بحرانی گفت: گروه هدف خدمات این کلینیک کودکان زیر 14 سال، جمعیت عشایری ، زنان باردار و مادران شیرده می‌باشند که درمجموع حدود 8 هزار نفر تحت پوشش این خدمات قرار می‌گیرند.
وی افزود: در این کلینیک سیار خدماتی همچون وارنیش فلورایدتراپی، فیشور سیلانت، پالپتومی، کشیدن و جرم‌گیری به‌صورت رایگان ارایه می‌شود.
وی ضمن تشکر از مدیران آموزش‌وپرورش شهرستان و شهر کاکی در همکاری و تعامل با حوزه بهداشت و درمان گفت: در سال گذشته 4 میلیارد ریال خدمات رایگان توسط شبکه بهداشت و درمان در سطح آموزش‌وپرورش ارایه گردیده است.
وی با اشاره به اختصاص 60 میلیارد ریال به بخش بهداشت و درمان شهرستان گفت: تخصیص کامل این اعتبار جهشی مهم در حوزه بهداشت و درمان شهرستان ایجاد خواهد کرد.
آیین افتتاح کلینیک سیار دندانپزشکی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان دشتی در دبستان شهید غریبی روستای عربی برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.