یک هزار دانش‌آموز گناوه‌ای در 8 ماه گذشته از خدمات سلامت دهان و دندان بهره‌مند شده‌اند

30 آبان 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: حدود یک هزار دانش‌آموز گناوه‌ای در 8 ماه گذشته از خدمات سلامت دهان و دندان بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، مهندس محمد بازیاری افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در اواخر سال 95 و مهرماه سال جاری با هماهنگی آموزش‌وپرورش این شهرستان اقدام به آموزش و معاینه دانش آموزان ابتدایی در مرکز سلامت دهان و دندان کرده است.
آموزش و معاینه دانش آموزان در مرکز سلامت دهان و دندان شهرستان گناوه
وی با اشاره به اینکه از بهمن‌ماه سال 95 تا اردیبهشت 96 تعداد 750 دانش‌آموز مورد معاینه و آموزش قرارگرفته‌اند گفت: در آبان ماه سال 96 نیز تعداد 218 دانش‌آموز در مرکز خدمات سلامت دهان و دندان تحت آموزش و معاینه قرارگرفته‌اند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان این شهرستان عنوان داشت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه با همکاری اداره آموزش‌وپرورش دانش آموزان این شهرستان را تحت آموزش و معاینه دهان و دندان قرارداد.
مهندس محمد بازیاری وی افزود: فرم رضایت‌نامه‌ای توسط شبکه بهداشت و درمان طراحی‌شده و در مدارس شهرستان توزیع‌شده است و این رضایت‌نامه توسط والدین دانش آموزان تکمیل می‌شود.
مهندس بازیاری تصریح کرد: پس از تکمیل فرم رضایت‌نامه دانش‌آموز با سرویس شبکه بهداشت و درمان به مرکز سلامت دهان و دندان آورده شده و توسط دندان‌پزشک، آموزش‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان را به‌صورت تئوری و عملی (روش‌های مسواک زدن) را فرامی‌گیرد، سپس توسط دندان‌پزشک معاینه و پرونده دندان‌پزشکی جهت وی تکمیل می‌گردد.
این مقام مسئول ادامه داد: دانش‌آموز با در دست داشتن پرونده دندانپزشکی همراه والدین به مرکز جهت انجام خدمات موردنیاز مراجعه می‌نماید.

 انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.