سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان: تعهد و مشارکت مردمی از راهکارهای اساسی حل مشکلات بهداشتی، درمانی و اجتماعی است

8 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان راهکار اساسی حل مشکلات بهداشتی، درمانی و اجتماعی را در گرو سه عامل اعتمادسازی، تعهد و مشارکت مردمی عنوان کرد و افزود: جامعه ما نیاز به توانمندسازی و آگاهی دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، دکتر حسن حیدری در نشست هم‌اندیشی و بررسی مشکلات مرکز خدمات جامع سلامت شهر بنک ضمن اشاره به وضعیت این مرکز خدمات جامع سلامت و ابراز خرسندی از اقدامات انجام‌شده در منطقه افزود: با توجه به ظرفیت خدمات و تجهیز نیروی انسانی شاغل در آن مرکز از مسئولان امر درخواست داریم برای ارتقای سلامت همکاری کنند.
وی تصریح کرد: باید به موضوعاتی چون کیفیت و سلامت آب آشامیدنی، دفع بهداشتی فاضلاب، بهسازی مدارس و ساماندهی سرویس‌های بهداشتی و بوفه مدارس، فرهنگ‌سازی در راستای ارتقاء آگاهی مردم و توانمندسازی برای خودمراقبتی توجه شود.
رییس شورای شهر بنک نیز با اشاره به پتانسیل‌های موجود برای ارتقای سلامت شهروندان و مشکلات موجود شهر بیان کرد: انتظارمی‌رود مردم و مسئولان مقوله سلامت و شبکه بهداشت را از خود بدانند.
علی هوشیار بابیان اینکه با تقویت همکاری‌ها و حمایت‌های مردم و مسئولان شاهد ارتقای سلامت جامعه خواهیم بود افزود: فرهنگ غنی مردمان جنوب در مهمان‌نوازی و تکریم می‌تواند عامل مهمی در جذب و نگهداشت پرسنل درمانی به‌ویژه پزشکان در این منطقه باشد.
شهردار شهر بنک نیز ضمن تقدیر از برگزاری این نشست ابراز داشت: توانمندی و دلسوزی مسئولین امر سلامت باعث آسودگی خاطر و افتخار است و به‌نوبه خودم بابت شناسایی مشکلات بهداشتی و اقدامات بهداشتی انجام‌شده در شهر بنک و شهرستان بسیار خرسندم.
مهندس حجت ریحانی نیا تصریح کرد: با درایت و مدیریتی که از دکتر حیدری در اداره امور حوزه سلامت سراغ دارم و اینکه ایشان مبدأ و منشأ حرکت و تحولات بسیاری در زمینه‌های مختلف درمانی، بهداشتی در کنگان بوده است، اطمینان دارم با تعامل و همکاری بین بخشی بین شورای شهر و شهرداری و مرکز خدمات جامع سلامت بنک، مردم در آینده نزدیک، نتایج مثبت این نشست را در زمینه بهداشت مشاهده خواهند کرد و تحول بزرگی در حل مشکلات بهداشتی منطقه، پدید خواهد آمد.
نشست هم‌اندیشی و بررسی مشکلات مرکز خدمات جامع سلامت بنک به‌منظور تقویت تعامل‌ها، هم‌اندیشی و بررسی مشکلات مرکز خدمات جامع سلامت بنک برگزار شد.
در این نشست ضمن بررسی مشکلات حوزه سلامت در شهر بنک، نقاط ضعف و قوت فعالیت‌های بهداشت و درمان عنوان شد.
انتهای پیام/ م.س 3070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.