یک واحد عرضه‌کننده مواد غذایی در شهرستان گناوه پلمپ شد

8 آذر 1396
یک واحد عرضه‌کننده مواد غذایی به علت عدم رعایت اصول بهداشتی و عرضه قلیان در شهرستان گناوه پلمپ شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، سرپرست شبکه بهداشت و درمان این شهرستان عنوان داشت: با توجه به بحث سلامت شهروندان که از اولویت‌های مهم و رسالت‌های اساسی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه می‌باشد، این تکلیف همواره در دستور کار بازرسان بهداشت محیط این شبکه قرارگرفته است.
مهندس محمد بازیاری افزود: در همین راستا و پس از بازدیدهای مکرر بازرسین بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از یک واحد عرضه‌کننده مواد غذایی که مبادرت به عرضه قلیان نیز می‌کرد، پس از صدور اخطاریه و سیر مراحل قانونی و همچنین عدم رعایت نواقصات در موعد مقرر توسط کارشناسان بهداشت محیط و با همکاری اماکن و نیروی انتظامی تعطیل و پلمپ شد.
وی تصریح کرد: طبق ماده 15 آیین‌نامه اجرایی قانون اصلاح ماده 13 مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مصوب مجلس شورای اسلامی و همچنین قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب سال 1385 مجلس شورای اسلامی، مصرف هرگونه مواد دخانی در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی را ممنوع اعلام کرده است.
مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: طبق آمارهای جهانی به فاصله هر 6 ثانیه یک نفر در جهان در اثر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با دخانیات جان خود را از دست می‌دهند.
مهندس حسن ذبیحی افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی به‌منظور شکایات و اعلام مشکلات بهداشتی به سامانه مدیریت ارتباط مردمی با شماره 190 به‌صورت شبانه‌روزی تماس بگیرند.

انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.