سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان: اورژانس پیش بیمارستانی جزو اولین واحدهای نظام سلامت در پاسخ به حوادث و بلایا می‌باشد

12 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: اورژانس پیش بیمارستانی جزو اولین واحدهای نظام سلامت در پاسخ به حوادث و بلایا درصحنه حادثه است و نقش بسزایی در نجات جان آسیب دیدگان و کاهش آسیب‌های جانی و عوارض ناشی از حوادث دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست در حاشیه مانور زلزله افزود: در راستای ارتقای مهارت‌های دانش آموزان در حوادث غیرمترقبه به‌ویژه زلزله همزمان با سراسر کشور و به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایی طبیعی مانور زلزله و ایمنی در مدارس انجام شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: این مانور بر اساس سناریوی از پیش تعیین‌شده، پناه گیری، تخلیه اضطراری و امدادرسانی توسط تیم‌های امدادی و دانش آموزان مدرسه انجام شد.
مهندس ماریا خویش دوست خاطرنشان کرد: برگزاری این‌چنین مانورها، در مکان‌های عمومی و آموزشی به‌ویژه مدارس، می‌تواند تأثیر بسزایی در یادگیری اصول مواجهه با بحران و مدیریت آن، ارتقای مهارت‌های دانش آموزان در حوادث غیرمترقبه به‌ویژه زلزله و متعاقب آن، کاهش آسیب‌های جانی و مالی داشته باشد و فرصتی برای بررسی میزان توانمندی و آمادگی نیروهای امدادی، بررسی نقاط قوت و ضعف عملکردی و تلاش برای رفع نواقص و تقویت نقاط قوت است.
گفتنی است نوزدهمین مانور زلزله همزمان با سراسر کشور در مدرسه پسرانه متوسطه اول رشد شهر برازجان و دیگر شهرهای شهرستان دشتستان ازجمله شبانکاره، سعدآباد، آبپخش، تنگ ارم و دالکی با حضور تمامی ارگان‌های امدادی، اورژانس 115، سازمان پیشگیری از مدیریت بحران، آموزش پرورش، هلال‌احمر، آتش‌نشانی برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.