تیم مدیریت بحران شبکه بهداشت کنگان از دقایق اولیه زلزله در حالت آماده‌باش بوده است

14 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: تیم مدیریت بحران شبکه بهداشت کنگان و اورژانس 115, از همان دقایق نخست زلزله در حالت آماده‌باش قرار گرفت.

دکتر حسن حیدری بابیان اینکه تعدادی از مصدومان از طریق اورژانس 115 به بیمارستان کنگان منتقل شدند و در آنجا تحت درمان قرار گرفتند افزود: در همان دقایق نخست وقوع زلزله، شبکه بهداشت و بیمارستان را در حالت آماده‌باش کامل قرارگرفت تا احیاناً در صورت نیاز، فوراً به ارائه خدمات بپردازند.
وی تصریح کرد: در این میان دستور آماده‌باش به تمام بخش‌های بیمارستان و بخصوص اورژانس را داده شد ضمن اینکه اورژانس 115 نیز در حالت آماده‌باش کامل بود و واکنش مناسبی در این حادثه داشت.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اذعان داشت: بیشتر صدمات اتفاق افتاده در زلزله امروز، به خاطر عدم آموزش کافی به افراد و غلبه ترس و عجله بر تمرکز آنان بوده است.
هادی صادق مسئول اورژانس 115 کنگان نیز در این خصوص گفت: تیم مدیریت بحران شبکه بهداشت و درمان پس از تشکیل، اقدام به بررسی‌های محیطی این حادثه در بنک و کنگان کردند.
مسئول اورژانس 115 کنگان گفت: یک مورد برخورد شیشه ساختمان به کمر بوده که نیروهای اورژانس 115 پس از مداوای اولیه، وی را به بیمارستان منتقل می‌کنند و یک مورد مشکل تنفسی به خاطر ترس و استرس ناشی از زلزله بوده که دچار پیچ‌خوردگی مفصل شده که وی را نیز به بیمارستان کنگان منتقل گردید.
انتهای پیام/ م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.