رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر: بیماران خارگی با اورژانس هوایی به بوشهر منتقل شدند

26 آذر 1396
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: دو بیمار از جزیره خارگ با اورژانس هوایی به بوشهر منتقل شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار داشت: آمبولانس هوایی اورژانس ۱۱۵ دو بیمار را به‌طور همزمان از بیمارستان خلیج‌فارس خارگ به بیمارستان مرکزی شهر بوشهر منتقل کرد.
وی اضافه کرد: روز گذشته طبق درخواست سوپر وایزر بیمارستان خلیج‌فارس خارگ بالگرد آماده پرواز شد که بنا به تشخیص پزشک پذیرش دهنده این اعزام به صبح امروز موکول شد، بیمار خانمی ۸۰ ساله بود که دچار سکته قلبی شده و نیاز به خدمات تخصصی پزشکی در زمینه نورولوژی داشت.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر افزود: بیماری دیگر خانمی ۴۵ ساله بود که به دلیل خونریزی گوارشی و عوارض ناشی از آن باید به بوشهر منتقل‌شده و تحت مراقبت و درمان قرار می‌گرفت که ایشان صبح امروز از بیمارستان خارگ آماده اعزام با بالگرد بود و با هماهنگی انجام‌شده ترتیبی داده شد تا هر دو بیمار در یک پرواز اعزام شوند.
وی گفت: همراهان اصرار زیادی به همراهی بیماران خود داشتند و وقتی با ممانعت و توجیه پرسنل اورژانس و کادر پرواز روبرو شدند، برخورد فیزیکی و درگیری لفظی پیش آوردند به‌گونه‌ای که با زور یکی دو نفر از آنان نیز سوار بر بالگرد شده و در طی راه نیز در کار اورژانس مداخله می‌کردند که این امر بسیار نکوهیده است.
دکتر دادجو ادامه داد: سرنشینان بالگرد پس از ۴۰ دقیقه پرواز در صحت کامل فرود آمده و بیماران به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر انتقال یافتند.

وی اضافه کرد: بالگرد اورژانس ۱۱۵ وسیله انتقال بین مراکز درمانی نیست و ظرفیت آن بسته به تشخص کادر پرواز متفاوت و محدود است و برخوردهای فیزیکی و لفظی حتی می‌تواند پرواز را مختل و جان کادر درمانی، پرسنل پرواز و حتی خود بیمار را نیز به خطر بیاندازد.
دکتر دادجو بیان کرد: اعزام آمبولانس هوایی اورژانس به‌منظور رسیدگی سریع به بیمارانی است که بنا به دلایلی زمان در حیاتشان مهم است و امکانات اورژانس زمینی مناسب حال آنان نیست، به‌ویژه در مناطق صعب‌العبور وجزایری مثل خارگ که مرزی آبی بین مراکز درمانی منطقه وجود دارد.

انتهای پیام/ ز.ی 5000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.