تفاهم‌نامه تعامل میان شورای شهرستان کنگان با بیمارستان امام خمینی منعقد می‌شود

2 دی 1396
در نشست شورای اسلامی شهرستان کنگان با رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) مقرر شد، تفاهم‌نامه گسترش تعامل و همکاری برای تقویت حوزه درمان منطقه منعقد شود.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان کنگان، به درخواست دکتر مرتضی منصوری رییس شورای شهرستان کنگان روز گذشته نشست مشترک شورای اسلامی شهرستان کنگان و شورای اسلامی شهر کنگان با رئیس و مدیر داخلی بیمارستان امام خمینی (ره) و سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان برگزار شد.
 در این نشست که 4 ساعت به طول انجامید، تک‌تک اعضای شورای اسلامی شهر و شهرستان کنگان ضمن اعلام رضایت از عملکرد دکتر حیدری به‌عنوان رئیس بیمارستان کنگان، دیدگاه‌ها و راهکارهای خود را در خصوص حوزه بهداشت و درمان مطرح کردند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در این نشست ضمن تشکر از اعضای شورای اسلامی شهرستان گفت: حضور ما در این جلسه نشان از اهمیت سلامت عمومی مردم برای اعضای محترم شورای شهرستان می‌باشد.
دکتر حسن حیدری افزود: تا قبل از شروع طرح تحول نظام سلامت در سال 93، بیمارستان کنگان کمتر از 10 پزشک متخصص داشت که هم‌اکنون این رقم به بیش از 40 پزشک رسیده است و از این حیث تحول بزرگی ایجادشده است.
وی جذب و ماندگاری پزشکان متخصص را از مهم‌ترین برنامه‌های این مرکز درمانی دانست و اظهار داشت: برای این کار تلاش و همت مجموعه شهرستان نیاز است.
بیمارستان امام خمینی باید نگین شهر کنگان باشد
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، ارتقا حوزه سلامت را از مهم‌ترین محورهای توسعه هر جامعه دانست و عنوان کرد: بیمارستان امام خمینی کنگان باید نگین این شهر باشد.
 وی تصریح کرد: جذب و ماندگاری پزشکان متخصص یک مسئله بسیار مهم است و لذا درخواست ما از مسئولین محترم شهر و شهرستان ایجاد شرایطی مطلوب برای ماندگاری پزشکان می باشد.
باید جذب توریست درمانی ایده ما برای منطقه باشد
دکتر حیدری اظهار داشت: جذب توریست سلامت (درمان) باید یکی از ایده‌های ما برای این منطقه باشد؛ این کار می‌تواند از چند جهت مثمر ثمر باشد تا بتوانیم در این زمینه شاخص شویم.
قبل از اجرای هر پروژه صنعتی یا غیره باید پیوست سلامت آن اجرا شود
وی تصریح کرد: در کشورهای توسعه‌یافته قبل از اجرای پروژه‌های بزرگ، آن نهاد ملزم به اجرای پیوست سلامت برای آن منطقه است و لذا این موضوع نیز در خصوص صنعت منطقه و مناطق پیرامونی آن صدق می‌کند. یکی از محورهای اجرای هر برنامه و یا پروژه باید سلامت باشد تا سود آن پروژه افزایش یابد.
رییس بیمارستان کنگان عنوان کرد: رسانه‌ها نقش مهمی در ایجاد شرایط مطلوب برای تحقق مواردی که اشاره شد دارند.
 دکتر حیدری در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از ام آر آی، ان آی سی یو و بخش های الحاقی را نیز به حضار در جلسه ارائه داد.
وی در پایان شرایط و وضعیت کنونی شبکه بهداشت و درمان را برای اعضای شورای اسلامی شهرستان کنگان تشریح کرد.
شهردار کنگان نیز در این نشست حضور داشت و نظرات و پیشنهاد‌های خود را در خصوص تعامل بیشتر مطرح کرد.
تعاملات خود را با حوزه سلامت شهرستان گسترش می‌دهیم
رییس شورای شهرستان کنگان نیز در این نشست صمیمی گفت: گزارشی که مدیران بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان کنگان به ما ارائه می‌دهند در تعاملات و همکاری‌های آینده ما قطعاً نقش راهبردی و مؤثری خواهد داشت.
مرتضی منصوری افزود: سلامت در کنار مقوله امنیت از مهم‌ترین نعمت‌های جامعه است که ما برحسب درک اهمیت وجود سلامت برای مردم، قصد گسترش همکاری‌ها و تعاملات میان خود با مدیران حوزه سلامت شهرستان کنگان را داریم؛ به‌هرحال تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله‌داریم و لذا باید با همفکری و تعامل مجموعه دوستان، این مسیر را طی کنیم.
صنعت تعامل بیشتری با بیمارستان کنگان داشته باشد
رئیس شورای اسلامی شهر کنگان نیز در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های دکتر حیدری در بخش درمان، خواستار گسترش همکاری‌ها و تعاملات میان شورای اسلامی و حوزه سلامت شد.
نادر احمدی گفت: با توجه به آسیب‌هایی که صنعت در مناطق پیرامونی ایجاد کرده، باید ما و مدیران حوزه سلامت در این زمینه با نفتی‌ها مذاکرات مؤثری برای احقاق حق مردم داشته باشیم.
 رییس شورای اسلامی شهر کنگان عنوان کرد: در کنار تمام محاسن حضور صنعت در منطقه ما، آسیب‌های جدی نیز از جانب صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در حوزه سلامت متوجه مردم بوده است و این موضوع مسئولیت اجتماعی نفتی‌ها را نسبت به مناطق پیرامونی ویژه‌تر می‌کند.
احمدی ادامه داد: بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان به‌عنوان قطب درمان جنوب استان بوشهر شناخته می‌شود؛ این مرکز درمانی دارای ام آر آی، بخش ان آی سی یو، بخش بزرگ الحاقی و بیش از 200 تخت فعال و ویژه، بیش از 40 پزشک متخصص می باشد؛ طبیعی است که به خاطر این امکانات از شهرستان‌های جنوبی استان، صنعت، بخش‌های از استان فارس و هرمزگان برای موضوع درمان به بیمارستان کنگان مراجعه کنند؛ لذا ضمن تشکر از مسئولین محترم وزارت نفت و وزارت بهداشت، انتظارمی‌رود نگاه ویژه‌تری به ارتقا سطح تجهیزات و درمان در قطب درمان جنوب استان بوشهر یعنی کنگان داشته باشند.
در تمام زمینه‌ها آماده تعامل با بیمارستان هستیم
وی گفت: حمایت شهرداری و شورای اسلامی کنگان از بیمارستان امام خمینی نیز می‌تواند در قالب بحث بخشش عوارض ساخت، اهداء زمین، بحث فضای سبز، زیرساخت‌ها، کارهای عمرانی و ماندگاری پزشکان متخصص و غیره انجام شود و ما این آمادگی را به‌طور کامل داریم.
رییس شورای اسلامی شهر کنگان ابراز داشت: بدون شک، سود تقویت و حمایت ما در حوزه سلامت، تجارت، ورزش، آموزش و غیره به مردم برمی‌گردد و این وظیفه ذاتی شورای اسلامی است؛ ما نیز در این حوزه‌ها همکاری، تعامل و کمک خواهیم کرد.
در پایان به پیشنهاد رییس شورای اسلامی شهرستان کنگان مقرر شد، شوراهای اسلامی شهرستان نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه برای تعامل و همکاری بیشتر با بیمارستان کنگان اقدام نمایند.
در خصوص حضور متخصص جراح مغز و اعصاب در بیمارستان امام خمینی (ره) نیز مقرر شد، شوراهای اسلامی شهرهای سه‌گانه همکاری و هماهنگی لازم را با بیمارستان کنگان داشته باشند.
همچنین بنا به توافق انجام‌شده، نشست مدیران حوزه سلامت شهرستان با شورای شهرستان کنگان هرچند هفته یک‌بار انجام خواهد شد.
انتهای پیام/ م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.