سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان: ارتقای خدمات بهداشتی در مناطق روستایی از اولویت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان است

5 دی 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: ارتقای خدمات بهداشتی در مناطق روستایی از اولویت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، دکتر حسن حیدری در نشست هم‌اندیشی با شوراهای لاورده و لاورگل شهرستان کنگان افزود: جامعه روستایی نقش اساسی در حیات اقتصادی و اجتماعی کشور دارد بر همین اساس ارایه خدمات مستمر بهداشتی و ارتقای این خدمات همواره سرلوحه شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان است.
وی تصریح کرد: یکی از وظایف مسئولان این است تا با حضور در جمع روستائیان از نزدیک با مشکلات آنها آشنا و پاسخگوی خواسته‌های آنان بوده و با برنامه‌ریزی درصدد رفع مشکلات برآیند.
دکتر حیدری اضافه کرد: برای دستیابی به یک محیط سالم و شاداب در روستا جلب مشارکت مردمی و همکاری بخش‌های مختلف جامعه می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.
وی ضمن قدردانی از زحمات اعضای شوراهای روستا و دهیاران به‌عنوان عالی‌ترین مسئولان اجرایی دولت در روستاها تصریح کرد: شوراها تلاش نمایند با تعامل با ادارات و جلب مشارکت مردم درصدد حل مشکلات روستا باشند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: مسلماً مشارکت فعال مردم روستا در امور مرتبط به‌سلامتی خودشان ازجمله عملیات بهداشت محیط روستایی، محیطی پاکیزه و سالم را در روستا نوید می‌دهد و زمانی که روستا سالم باشد روستائیان عزیز نیز از سلامت برخوردار خواهند شد و می‌توانند باکار و تلاش خود در تولید و توسعه اقتصادی کشور نقش بسیار بااهمیتی را ایفا نمایند.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت سیراف نیز بابیان اینکه این نشست به‌منظور بررسی مشکلات احتمالی این منطقه صورت گرفته است گفت: امید است با تعامل و هم‌اندیشی و نیز برگزاری نشست‌های تخصصی مشکلات احتمالی این منطقه مرتفع و تدابیر لازم اتخاذ شود.
علی صابر افزود: بهسازی محیط روستاها نقش بسیار مهم و مؤثری در سلامت روانی، جسمی و اجتماعی روستائیان خواهد داشت و همین امر باعث پیشگیری از بروز بیماری‌های واگیردار می‌شود.
گفتنی است این نشست با حضور سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، روسای شوراهای اسلامی روستاهای لاورده و لاورگل، مسئول بهداشت محیط شهرستان، کارشناس بهداشت محیط سیراف، سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت سیراف و بهورز لاورده برگزار شد.
 در این نشست صمیمانه هر یک از روسای شورای اسلامی روستاها به بیان گزارشی از روند خدمات‌رسانی به روستاها و برخی از  مشکلات حوزه‌ی روستایی خود اشاره کردند.
همچنین در این نشست راهکارهای لازم جهت حل مشکلات بهداشتی سطح روستا، بررسی موضوع بهداشت آب و پیگیری آب‌رسانی سالم به روستاها، چگونگی حل مشکل آب آشامیدنی مردم روستا موردبررسی قرار گرفت.
انتهای پیام / م.س 3070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.