رییس بیمارستان کنگان: مراجعه مردم استان‌های هم‌جوار به بیمارستان کنگان از افتخارات استان بوشهر است/ گزارش تصویری

13 دی 1396
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: با توجه به موقعیت خوب و هم‌جوار بودن شهرستان کنگان با استان‌های هرمزگان و فارس، بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افتخار ارایه خدمت به مردم فهیم جنوب کشور را دارد.

دکتر حسن حیدری در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان که با حضور خبرنگاران استان بوشهر انجام گرفت، اظهار داشت: توجه جدی به توسعه کمی و کیفی درمان در جنوب استان با محوریت شهرستان کنگان از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان یکی از قطب‌های خوب درمانی استان بوشهر جهت ارایه خدمات درمانی به مردم شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه و استان‌های هم‌جوار است.
بهره‌مندی بیش از 14 هزار نفر از مرکز MRI بیمارستان امام خمینی
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) در بازدید خبرنگاران از دستگاه MRI بیمارستان امام خمینی عنوان کرد: دستگاه ام آر ای که شاهد آن هستید، امکان ارایه خدمت به‌صورت شبانه‌روزی را دارد و نوبت‌دهی آن نیز با توجه به شرایط بیمار است و بین یک الی دو هفته زمان می‌برد.
دکتر حسن حیدری عنوان کرد: ظرف 16 ماه که از افتتاح ام آر ای می‌گذرد بیش از 14 هزار نفر در این مرکز از این خدمت استفاده کرده‌اند.
طرح «هر تولد یک درخت» در کنگان اجرا می‌شود
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: طرح هر تولد یک درخت توسط والدین نوزادان در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اجرا می‌شود، این طرح در 15 اسفندماه مصادف با روز درختکاری در بیمارستان امام خمینی (ر) کنگان اجراشده که سرسبزی این بیمارستان مدیون این طرح است.
وی ادامه داد: همچنین تاکنون شاهد فراهم‌سازی تجهیزات و امکانات دیگری شامل راه‌اندازی بخش الحاقی بیمارستان، رشد تخت‌ها از 96 تخت به 192 تخت، همچنین راه‌اندازی بخش اورژانس مجهز و... برای بیمارستان نیز بوده‌ایم.
راه‌اندازی یکی از بزرگ‌ترین و کامل‌ترین بخش اورژانس جنوب کشور در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان
دکتر حیدری ضمن بیان اینکه اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان یکی از اورژانس‌های خوب کشور است، گفت: اورژانس جدید بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در مساحتی حدود ۴ هزار متر و اعتباری حدود 60۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به این شهرستان و حوزه نفت و گاز، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و کامل‌ترین بخش اورژانس جنوب کشور راه‌اندازی شده است.
مراجعه بیش از یک‌میلیون و 168 هزار نفر در سال 95 به بیمارستان کنگان
وی بابیان اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در سال ۸۰ برای جمعیت آن زمان یعنی ۲۵ هزار نفر تأسیس‌شده بود، اظهار داشت: آمار مراجعین به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در سال ۹۵، یک‌میلیون و ۱۶۸ هزار نفر بوده است و این در شرایطی است که جمعیت شهرستان کنگان در سال گذشته، حدود ۱۰۷ هزار نفر اعلام شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان ادامه داد: این موضوع بیانگر آن است که به خاطر حضور صنعت در منطقه، تعداد مراجعین به حوزه سلامت شهرستان، افزایش بسیار عجیبی یافته است و درصد بسیار بالایی از مراجعین ما در حوزه سلامت شهرستان کنگان مربوط به خانواده بزرگ صنعت هستند.
شرکت‌های منطقه به توسعه کمی و کیفی حوزه سلامت اهتمام بیشتری داشته باشند
دکتر حیدری افزود: با توجه به این میزان از تراکمِ مراجعین به بیمارستان و حوزه سلامت شهرستان کنگان، می‌طلبد شرکت‌های منطقه به توسعه کمی و کیفی حوزه سلامت اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه حوزه سلامت و صنعت منطقه، دو مقوله به هم تنیده، تفکیک‌ناپذیر، مرتبط و به‌شدت روی همدیگر تأثیرگذار هستند، تأکید کرد: صنعت منطقه باید در اولویت و اهم برنامه‌های خود، حوزه سلامت شهرستان کنگان را ببیند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: از زمان حضور صنعت در منطقه جنوب استان بوشهر، کمک خوبی به حوزه بهداشت و درمان شهرستان کنگان شده است که از این بابت تشکر می‌کنیم ولی انتظار ما از متولیان صنعت بیش از این است و توقع همکاری و تعامل بیشتری به حوزه سلامت شهرستان کنگان برای ارتقا سطح کمی و کیفی آن داریم.
وی اذعان داشت: با توجه به اینکه صنعت می‌تواند سلامت مردم را به خطر بیندازد بیمارستان کنگان به‌عنوان قطب درمانی جنوب کشور انتخاب گردیده و امکانات و تجهیزاتی جهت مقابله با مسایل و مشکلات احتمالی پیش‌بینی‌شده است.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افزود: ما پیش‌بینی بحران نموده و این توانایی راداریم که در مواقع بروز بحران‌هایی مانند زلزله و یا انفجار تا ظرفیت 800 بیمار را پذیرش نماییم.
دکتر حیدری با اشاره به اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) یک بیمارستان تخصصی است، خاطرنشان کرد: این بیمارستان دارای مرکز ام آر ای، بخش‌های الحاقی، بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU)، بخش مراقبت‌های ویژه قلب، زنان و زایمان، جراحی داخلی، جراحی چشم، جراحی عمومی، جراحی کلیه و مجاری ادراری و... است.
انجام بیش از 3 هزار 500 زایمان طبیعی به‌صورت رایگان
وی اظهار داشت: در سال گذشته در این بیمارستان بیش از 3 هزار 500 زایمان طبیعی و رایگان در قالب طرح تحول سلامت و 1500 عمل سزارین به‌صورت رایگان انجام‌شده است.
دکتر حیدری اضافه کرد: ما بخش‌های ویژه ICU و CCU داریم و به‌تازگی نیز توانسته‌ایم بخش جدید NICU را راه‌اندازی کنیم که از ابتدای راه‌اندازی 400 نوزاد در آن بستری و خدمات به آنان ارائه‌شده که این موضوع سبب جلب اعتماد و رضایت مردم منطقه و استان‌های هم‌جوار گردیده است.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: طرح هتلینگ بیمارستان و مرمت بخش‌های فرسوده، و همچنین جذب تعدادی متخصص بالغ‌بر 40 پزشک در تمامی رشته‌های موردنیاز از دیگر اقدامات انجام‌شده در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان با اشاره به اینکه ما از کشورهای پیشتاز در عرصه سلامت و بهداشت هستیم، تصریح کرد: قطعاً اگر مسئولین وظیفه خود را به‌درستی انجام بدهند، طرح تحول سلامت حافظ جان و سلامت مردم خواهد بود و اگر مردم نیز شاهد تلاش‌های مسئولانشان باشند بی‌شک قدردان این زحمات شبانه‌روزی خواهند بود.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.