فرماندار شهرستان تنگستان: اختصاص مبلغ 20 میلیارد ریال به بیمارستان امام حسین (ع) اهرم

4 بهمن 1396
فرماندار شهرستان تنگستان از اختصاص مبلغ 20 میلیارد ریال اعتبار به بیمارستان امام حسین (ع) اهرم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، عادل دهدشتی در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان تنگستان اظهار داشت: در حال حاضر ساخت فاز دوم بیمارستان امام حسین (ع) اهرم تمام‌شده است و برای تجهیز آن اعتباری به مبلغ 20 میلیارد ریال جذب‌شده است.
وی ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار تصریح کرد: با جذب اعتبار 20 میلیاردی برای تجهیز فاز دوم بیمارستان امام حسین (ع) اهرم در تلاشیم تا این بخش در هفته سلامت (یکم تا هفتم اردیبهشت‌ماه) افتتاح شود.
فرماندار شهرستان تنگستان گفت: بازدهی طرح تحول نظام سلامت با عملکرد نیروی انسانی این نظام سنجیده می‌شود و در این خصوص پرستاران نقش قابل‌توجهی دارند.
وی افزود: به‌واسطه محیط کاری پرستاران در بیمارستان، مراجعه‌کنندگان آنان بیماران و همراهان آنان هستند که دچار آسیب و رنج می‌باشند و پرستاران با رفتار خود علاوه بر مراقبت و بهبودی بیماران موجب ایجاد آرامش در همراهان بیمار نیز می‌شوند.
عادل دهدشتی در خصوص ایام دهه فجر بیان کرد: دهه فجر فرصت خوبی است که مسئولان و مدیران نهادهای دولتی فعالیت‌هایی را که در طول سال به انجام رسانده‌اند به سمع و نظر مردم که درواقع ولی‌نعمت این نظام هستند برسانند.
فرماندار شهرستان تنگستان خاطرنشان کرد: دغدغه و عملکرد همه مسئولان و مدیران نهادها و ارگان‌های دولتی باید در جهت رفع مشکلات و افزایش رضایت و شادمانی مردم باشد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان نیز گفت: با تأمین پرستار و بهیار بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت و درمان کیفیت خدمات ارائه‌شده به بیماران ارتقاء و عوارض و عفونت‌های بیمارستانی کاهش می‌یابد.
مهندس عادل مقدس اظهار داشت: در بیمارستان امام حسین اهرم تعداد 38 نفر پرستار و بهیار مشغول به کار می‌باشند که با احتساب تعداد 31 تخت فعال در بخش‌های مختلف داخلی، اطفال، دیالیز و بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان در وضعیت نسبتاً مطلوبی قرار دارد.
وی افزود: برای بهبود کیفیت ارائه خدمات در بیمارستان امام حسین (ع) اهرم مجوز استخدام 6 پرستار جدید اخذشده که پس از طی مراحل گزینش شروع به کار می‌کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تصریح کرد: در سال جاری متخصص اطفال، زنان و زایمان، چشم‌پزشک و کارشناس روانشناسی بالینی، تغذیه و مددکار اجتماعی در بیمارستان امام حسین (ع) اهرم شروع به کارکرده‌اند.
مهندس عادل مقدس تأکید کرد: از ابتدای سال تاکنون تعداد 7800 بیمار توسط پزشکان متخصص و 39 هزار بیمار توسط پزشکان عمومی در این بیمارستان ویزیت شده‌اند.
وی افزود: از دیگر اقدامات انجام‌شده در سال جاری احداث محل دپو زباله‌های عفونی و جمع‌آوری کلیه زباله‌های عفونی از مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان و سوزاندن آن‌ها توسط دستگاه زباله‌سوز است.
مهندس عادل مقدس در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مسئولان نهادها و ارگان‌های دولتی گفت: در حوزه سلامت شهرستان تنگستان به حضور فعال‌تر خیرین درراه تأمین زیرساخت‌های این حوزه نیاز است تا به کمک ایشان نسبت به ارتقای کیفیت ارائه خدمات سلامت اقدام گردد.
گفتنی است نشست شورای اداری شهرستان تنگستان با حضور دادستان استان، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، امام‌جمعه شهر اهرم، فرماندار شهرستان تنگستان و کلیه مسئولین و مدیران این شهرستان برگزار شد و در پایان از دو تن از پرستاران نمونه شهرستان تقدیر شد.

انتهای پیام/م.ا 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.