دوره آموزشی و مانور اطفا حریق در مرکز خدمات جامع سلامت عالیشهر برگزار شد

9 بهمن 1396
دوره آموزشی و مانور اطفا حریق برای ایجاد آمادگی در برابر حوادث غیرمترقبه در مرکز خدمات جامع سلامت عالیشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت عالیشهر عنوان داشت: پرسنل مرکز خدمات جامع سلامت عالیشهر با عوامل حادثه‌ساز از قبیل آشنایی با مواد قابل اشتعال، نحوه کنترل حریق ناشی از آتش‌سوزی مواد قابل اشتعال، راه‌های پیشگیری از بروز آتش‌سوزی، آشنایی با انواع خاموش‌کننده‌های دستی و نحوه استفاده از آن، استاندارد نصب و نگهداری کپسول‌های آتش‌نشانی و ضرورت استفاده از البسه استحفاظی آشنا شدند.
سید احمد هاشمی افزود: با توجه به اهمیت آموزش در خصوص پیشگیری از اتفاقات و حوادث و همچنین باهدف ارتقای آگاهی از خطرات احتمالی آتش‌سوزی و در صورت نیاز مبارزه با آن دوره آموزشی اطفاء حریق تشکیل شد تا ضمن آشنایی پرسنل با اصول مبارزه با آتش‌سوزی، خود نیز بتوانند در مواقع ضروری به‌عنوان آتش‌نشان عمل کرده و جان و مال خود و دیگران را نجات دهند.
کارشناس بهداشت حرفه‌ای مرکز خدمات جامع سلامت عالیشهر نیز بیان داشت: اطفاء حریق مجموعه اقداماتی است که برای مقابله با آتش به‌وسیله خاموش کردن، کنترل و یا هدایت آتش‌های ناخواسته انجام می‌گیرد که اهداف آن حفاظت از سلامت افراد و محیط‌زیست و جلوگیری از آسیب به اموال است.
سلیمان کمالی اضافه داشت: اطفاء حریق مهارتی بسیار فنی است که احتیاج به دوره‌های طولانی چه در زمینه‌های عمومی مانند مقابله با آتش و چه در زمینه‌های تخصصی مانند عملیات امداد و نجات دارد و به شخصی که به‌صورت تخصصی به مهارت‌های اطفاء حریق آشناست آتش‌نشان می‌گویند.
در خاتمه این برنامه با استفاده از تجهیزات آتش‌نشانی و اطفاء حریق، آتش‌سوزی فرضی ایجادشده توسط شرکت‌کنندگان کنترل و مهار شد.
دوره آموزشي اطفاء حريق به‌صورت تئوري و عملي باهدف بالا بردن سطح آموزشي پرسنل و آمادگي همه‌جانبه در زمان بروز بحران‌ها خصوصاً در هنگام وقوع آتش‌سوزی در مركز خدمات جامع سلامت عالیشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.