قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی: سلامت جامعه در گرو مشارکت مردمی است

17 بهمن 1396
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی گفت: سلامت جامعه در گرو مشارکت مردمی است و سازمان‌های مردم‌نهاد می بایست در بالا بردن سطح سواد سلامت جامعه به حوزه سلامت کمک کنند.

دکتر حسین دارابی در نشست با سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه سلامت افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه سلامت با توجه به اینکه در درون جامعه بوده و با مردم در ارتباط نزدیک هستند می توانند گام‌های موثری در راه ارتقای سلامت جامعه داشته باشند.
وی تصریح کرد: حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه با تعاملی که با سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه سلامت برقرار می‌کند می‌تواند نسبت به تغییر سبک زندگی مردم و مداخلات اجتماعی در حوزه بهداشت درمان موثر واقع گردد.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی گفت: بخش عمده‌ای از فعالیت‌های مرتبط با سلامت و بهداشت مردم خارج از حیطه دانشگاه علوم پزشکی است که اگر مشارکت مردم را در این زمینه داشته باشیم می‌توانیم در ارتقای سلامت جامعه موثر باشیم.
دکتر حسین دارابی اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه سلامت تقویت شود و در همین این راستا حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با برگزاری کارگاه‌ها آموزشی به توانمندسازی آنها اقدام می‌نماید.
مسئول سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: در حال حاضر بیش از 180 سازمان مردم‌نهاد در استان بوشهر در حال فعالیت هستند که حدود 30 سمن در حوزه سلامت فعال هستند.
مهندس ایرج زنده بودی افزود: امروزه شاهد تلاش‌ها و خدمات ارزنده‌ای از سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه سلامت حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه هستیم.
وی تصریح کرد: موسسه‌های خیریه بیمارستان‌ها در حال شکل‌گیری است که می‌تواند به‌عنوان بازویی قوی در کنار مدیریت بیمارستان‌ها باشد.
مسئول سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان داشت: با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه سلامت استان همایش بزرگ باعنوان نیکوکاران سلامت در استان برگزار خواهد شد.
مهندس ایرج زنده بودی اظهار داشت: شناسایی و ایجاد ارتباط با سایر سازمان‌های مردم‌نهاد که در حوزه اجتماعی فعالیت دارند در دستور کار امور مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه قرار دارد.
گفتنی است در ادامه این نشست، کارگاه کیفیت زندگی و سالمندی توسط دکتر عیسی صفوی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه سلامت برگزار شد.
در پایان مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه سلامت به بیان دیدگاه‌ها و ارایه عملکرد خود پرداختند.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.