نخستین جشن روپوش سپید دانشجویان پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد/گزارش تصویری

6 اسفند 1396
نخستین جشن روپوش سپید دانشجویان پرستاری و مامایی ورودی مهرماه 1396 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور رییس دانشگاه، معاونین، رییس دانشکده پرستاری و مامایی و دانشجویان برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صبح روز یکشنبه در این آیین ضمن تبریک به دانشجویان برای پوشیدن روپوش سپید گفت: شما در ابتدای راهی سخت و پرفرازونشیب هستید که این مشکلات را همه ما و کل مجموعه درمان کشور تجربه کرده‌ایم.
دکتر سعید کشمیری ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان در نخستین روز کاریشان در بیمارستان افزود: از لحظه‌ای که این روپوش را می‌پوشید جزئی از جامعه‌ای هستید که باید قدر عضو شدن در آن را دانسته و نیاز است حواستان به این مسئولیت مهمی که بر روی دوشتان گذاشته‌شده است باشد.
وی تصریح کرد: ارزش و شأن شما از این روز بالاتر رفته و بایستی مطابق با آن رفتار کنید، همچنین توصیه می‌کنم شان و حرمت این روپوش را حفظ کنید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: علاوه بر اینکه مسئولیت بالایی بر دوش شما قرارگرفته است باید پایبند به اصول اخلاقی بوده و نماینده خوب و شایسته‌ای برای جامعه پرستاری و مامایی کشور باشید.
دکتر کشمیری ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان این رشته بیان داشت: امید است با سرلوحه قرار دادن اصول اخلاقی و کار حرفه‌ای بتوانید پاسخگوی خوبی در زمینه نیازهای بهداشتی و درمانی افراد جامعه باشید.
نخستین شرط برای پوشیدن روپوش سپید خوش‌رویی است
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نخستین شرط برای پوشیدن روپوش سپید خوش‌رویی است و شما باید در تمام مراحل با بیمار، همراه بیمار و همکاران خوش‌رو باشید چون شما نماینده جامعه بزرگ بهداشت و درمان کشور در استان بوشهر هستید.
دکتر محمدرضا روان‌بد افزود: افرادی که تمایل به کار در این حرفه دارند بدانند که باید با صبر، حوصله، مهربانی و خوش‌رویی وارد این رشته شوند.
وی تصریح کرد: امروز که می‌خواهید روپوش سپید بپوشید یعنی به درجه‌ای از بلوغ فکری رسیده‌اید که مسئولیتی را بر عهده شما بگذارند.
دکتر روان‌بد بیان داشت: به‌عنوان فردی که بیش از ۳۰ سال روپوش سفید بر تن دارم شهادت می‌دهم که هیچ‌کسی را باعاطفه‌تر و بااحساس‌تر از روپوش سپیدان ندیده‌ام و نخواهم دید زیرا آن‌ها مهربان‌ترین و دلسوزترین افرادی هستند که وجود دارند.
وی خاطرنشان کرد: روپوش سپیدها برخلاف باور عموم مردم انسان‌هایی هستند که جدا از هرگونه غرور و تکبر و با خلوص نیت از وقت و انرژی خود برای بیماران صرف می‌کنند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در برخی موارد پرستاری که شیفت شب بوده، با تمام توان به بیمار خود خدمات ارائه داده است، احتمالاً غذا نخورده و یا نماز او نیز قضا شده است و الآن در کمال خستگی هنوز هم در حال ارائه خدمت است بیماران و همراهان آنان باید شرایط او را درک کرده و آن را به‌پای غرور و بی‌حوصلگی پرستار نگذارند.
لزوم ارایه خدمات مناسب به مردم
رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تبریک به دانشجویان این دانشکده گفت: خدا را شاکریم که یک‌ترم تحصیلی را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید و پنجره جدیدی از دانش در علم و بالین بر روی شما گشوده شده است.
دکتر شهناز پولادی افزود: خوش‌رویی، خوش‌اخلاقی و نوع‌دوستی از ویژگی‌هایی است که همه انسان‌ها خصوصاً جامعه درمانی و عزیزان در حرفه پرستاری و مامایی باید به آن اصول پایبند بوده و تمام تلاش خود را در زمینه ارائه هرچه بهتر خدمات به مردم انجام دهند.
نخستین جشن روپوش سپید دانشکده پرستاری و مامایی با حضور ۱۰۲ دانشجوی این دانشگاه در سالن اجتماعات بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ف 1026
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.