67 درصد مردم گناوه پرونده الکترونیک سلامت دارند

4 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت برای 67 درصد جمعیت این شهرستان پرونده الکترونیک سلامت تشکیل‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، مهندس محمد بازیاری افزود: وزارت بهداشت در برنامه‌های توسعه کشور موظف به استقرار نظام ارجاع و اجرای پزشک خانواده است که مهم‌ترین ابزار موردنیاز آن، تکمیل پرونده الکترونیک سلامت است.
وی بابیان اینکه بیشتر پرونده‌های تشکیل‌شده مربوط به روستاهای شهرستان است، اظهار کرد: با تشکیل پرونده سلامت، افراد به‌صورت رایگان چکاپ و غربالگری و در صورت لزوم به پزشک معرفی می‌شوند.
این مقام مسئول ادامه داد: تعداد یک‌صد و نه هزار و 317 نفر درمجموع شهرستان ثبت‌نام‌شده که از این جمعیت هشتادوشش هزار و 594 نفر ساکن شهر و بیست‌ودو هزار و 723 نفر ساکن روستاها می‌باشند.
مهندس بازیاری بابیان اینکه جهت کل جمعیت استان میانگین 68 درصد پرونده فعال تشکیل‌شده است، تصریح کرد: در شهرستان گناوه برای 62 درصد از جمعیت شهری و 87 درصد از جمعیت روستایی تاکنون تشکیل پرونده فعال انجام‌شده که درمجموع کل شهرستان 67 درصد می‌باشد.
وی گفت: افزایش دسترسی به اطلاعات یکپارچه بیماران، بهبود دسترسی مناطق دورافتاده و روستایی به مراقبت‌های سلامت، صرفه‌جویی در زمان و تسریع انجام خدمات بهداشتی درمانی، جلوگیری از اقدامات تکراری و مراجعه‌های بی‌مورد، کاهش هزینه‌های درمانی، افزایش مشارکت بیمار در مراقبت بیمار از خود از مزایای پرونده الکترونیک سلامت است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان کرد: سهولت در انجام پژوهش‌های حوزه سلامت، بهبود مدیریت بیماری‌های مسری و نظارت بر خدمات بهداشتی، ارایه خدمات نوین الکترونیکی به مردم و ایجاد زمینه اطلاعاتی مناسب برای تجمیع داده‌های خدمات و مراقبت‌های بهداشتی از دیگر ویژگی پرونده الکترونیک سلامت است.
وی تصریح کرد: افراد ساکن در شهر گناوه که تاکنون نسبت به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت اقدام نکرده‌اند با مراجعه به مراکز تعیین‌شده در اجرای این برنامه مهم که به‌صورت رایگان انجام می‌شود، مشارکت کنند.
مهندس بازیاری یادآور شد: شبکه بهداشت و درمان برای اجرایی شدن این برنامه در ادارات آمادگی دارد.

انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.