سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه: مشارکت مردم در اجتماعی کردن سلامت ضرورت دارد

8 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: تنها 20 درصد متولی امر سلامت بر عهده این مجموعه است و برای تحقق 100 درصدی آن، همه آحاد جامعه به‌ویژه فعالان اجتماعی باید مشارکت کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ مهندس محمد بازیاری در نشست هم‌اندیشی با فعالان اجتماعی شهرستان گناوه افزود: فعالان اجتماعی و گروه‌های همیار این شهرستان در زمینه اجتماعی شدن سلامت نقشی مهم ایفا می‌کنند و در این زمینه همواره همکار و یاور این مجموعه بوده‌اند.
وی اضافه کرد: در بحث اجتماعی شدن سلامت، خیران، تشکل‌های مردم‌نهاد و ادارات می‌توانند کمک شایانی کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار کرد: مطالبه گری مردم کمک شایانی در برطرف کردن مشکلات جامعه می‌کند و نقد و اظهارنظرهایی که بیان می‌شود باید سازنده باشد.
وی اظهار کرد: مطالبی که در فضاهای مجازی ازجمله در ارتباط با بهداشت و درمان شهرستان مطرح می‌شود باید منبع موثق داشته باشد تا برای حل آن‌ها باانگیزه بیشتری تلاش شود.
مهندس بازیاری، فاضلاب را از معضلات اصلی و اولویت‌دار شهر گناوه عنوان کرد و گفت: درحالی‌که 10 هزار خانوار در این شهر انشعاب فاضلاب را پرداخت کردند اما اقدامی برای اتصال به شبکه نمی‌کنند که باعث شده تا تبعات و عواقب ناگواری بر بهداشت و محیط‌زیست وارد کند.
این مقام مسئول افزود: در زمینه ترغیب این عده از خانوارها برنامه‌ریزی لازم شده که اطلاع‌رسانی خواهد شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: این شبکه بر اساس حیطه اختیارات و وظایف خود عمل می‌کند و هیچ‌گونه کوتاهی نکرده است.
در این نشست شرکت‌کنندگان نقطه نظرات و راهکارهایی در ارتباط با وضعیت بهداشت و درمان گناوه مطرح کردند.
فاضلاب، پزشک کاردرمانی، پاک‌سازی آب‌های راکد، جمع‌آوری سگ‌های بدون صاحب، ساماندهی دست‌فروشان، برخورد با دوره گردان مواد غذایی، اضافه شدن تجهیزات بیمارستان ازجمله ام آر آی و آنژیوگرافی، آموزش‌های بهداشتی، نظارت مستمر بر رستوران‌ها و مبارزه با جانوران موذی از عمده مطالب مطرح‌شده در این نشست بود.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.