بالگرد اورژانس 115 بوشهر برای نجات رونیکای 5 ساله به پرواز درآمد

9 ارديبهشت 1397
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: بالگرد اورژانس 115 بوشهر برای نجات رونیکای 5 ساله به پرواز درآمد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو در این خصوص گفت: ظهر دیروز سوپروایزر بیمارستان خارک برای کودکی 5 ساله که از ارتفاعی 2 متری سقوط کرده بود درخواست اعزام بالگرد داشت.
وی تصریح کرد: پس از بررسی توسط مسئول اورژانس هوایی استان کودک مذکور به دلیل احتمال ضربه به سر و کاهش سطح هوشیاری و نبود امکانات لازم در سطح جزیره خارک نیاز به اعزام داشت بنابراین با پایگاه محل استقرار بالگرد هماهنگی‌های لازم به عمل آمد و با توجه به وضعیت ناپایدار جوی و احتمال وزش باد شدید و کاهش دید و نیز بارندگی، ترتیبی داده شد تا انتقال رونیکای 5 ساله در کمترین زمان ممکن انجام شود.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: مهران عباسی و امید جفره ای اعضای تیم عملیاتی اورژانس 115 بودند که به‌اتفاق چهار نفر از پرسنل کادر پرواز این مأموریت را به انجام رسانیدند.
دکتر دادجو افزود: از اواخر هفته گذشته که شاهد ورود سامانه فشارقوی همراه با تندباد و بارش‌های ناگهانی در سطح استان بوده‌ایم برحسب ضرورت بالگرد اورژانس 115 بوشهر 2 پرواز را انجام داده است.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: مورد دیگر خانمی 61 ساله بوده که به دلیل مشکلات حاد قلبی نیاز به انتقال به مرکز تخصصی قلب استان پیداکرده و با رایزنی‌های انجام‌شده و تأیید پایگاه پروازی اجازه اعزام صادر می‌شود؛ مهران عباسی و سید رسول هاشمی در این مأموریت مشارکت داشتند.
دکتر دادجو خاطرنشان کرد: جزیره خارک ازجمله مناطق استراتژیک استان بوشهر است که امکانات درمانی آن گاهاً محدود است بنابراین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و به‌تبع آن مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان حداکثر همکاری را با مصدومین و مجروحین احتمالی از این جزیره که به خدمات ویژه نیاز دارند، ارائه می‌نماید که تعدد مأموریت‌های بالگرد اورژانس در مرز دریایی این جزیره شاهد بر این مدعاست.
انتهای پیام/ ز.ی 5000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.