همزمان با هفته سلامت صورت گرفت: انجام مراقبت توسط تیم سلامت مرکز بهداشت شهرستان کنگان از مرکز کاهش آسیب (DIC)

10 ارديبهشت 1397
کارشناس برنامه میان‌سالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان بیان داشت: واحد سلامت خانواده با همکاری واحد سلامت روان تیمی متشکل از مراقب سلامت، پزشک و روانشناس تشکیل داده و جهت مراقبت به مرکز (DIC) مرکز کاهش آسیب و درمان سوءمصرف مواد مخدر فانوس شهرستان هدایت شدند.

نعیمه قاسم نتاج عربی خاطرنشان کرد: یکی از گروهای سنی مهم میان‌سالان (سنین 30 تا 60 سال) هستند که نیمی از جمعیت کشورهای جهان را تشکیل می‌دهند.
وی گفت: میان‌سالان یا به عبارتی والدین، محور سلامت خانواده هستند و خطرات تهدیدکننده این گروه بر سلامت سایر گروه‌های سنی در خانواده نیز مؤثر است.
نعیمه قاسم نتاج عربی افزود: ازآنجایی‌که بیشتر مراجعین به این مرکز در گروه میان‌سالان قرار داشتند با همکاری این تیم و حمایت سرپرست شبکه بهداشت و درمان کنگان، مراقبت از معتادان تزریقی به‌طور کامل اعم از تن‌سنجی، بررسی فعالیت بدنی، ارزیابی روان‌شناختی و در صورت نیاز ارجاع به روانشناس و دادن آموزش‌های لازم در این زمینه، دادن مکمل ویتامین دی، بررسی سابقه بیماری‌ها، نمونه‌گیری و ارسال آزمایش‌ها و ..... انجام شد.
کارشناس برنامه میان‌سالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: این مراقبت‌ها فرصتی برای مردان و زنان فراهم می‌کند تا در جهت تأمین بهداشت و سلامت خود کوشش نموده و از این طریق سلامتی را برای خانواده و جامعه به ارمغان بیاورند.
نعیمه قاسم نتاج عربی اظهار داشت: بدیهی است افزایش دانسته‌های عمومی و ایجاد رفتار مطلوب در آنان و ارائه آموزش‌های بهداشتی به‌منظور اعتلای آگاهی‌های عمومی یکی از راهکارهای اساسی در نیل به اهداف مذکور است از طرفی اقدامات مشاوره‌ای، مراقبتی، حمایتی و درمانی بیماران جامعه و گروه‌های در معرض خطر(مصرف‌کنندگان مواد تزریقی و افراد باسابقه نیز می‌تواند   باعث تأمین نگرش صحیح و اشاعه رفتار سالم و قطع زنجیره انتقال یا کاهش عفونت‌زایی در افراد گردد.
انتهای پیام: م.س- 3070
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.