آموزش، نقش اساسی در پیشگیری و کنترل بیماری‌ها دارد

10 ارديبهشت 1397
کارشناس مسئول آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: آموزش، نقش اساسی در پیشگیری و کنترل بیماری‌ها دارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، زهرا رنجبر دهقان در حاشیه نمایشگاه خطر سنجی بیماری‌ها در دانشگاه بنت‌الهدی صدر افزود: به مناسبت هفته سلامت نمایشگاهی با محوریت افزایش سطح دانش دانشجویان دانشگاه پردیس بنت‌الهدی صدر در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه با همکاری مرکز بهداشت شهرستان بوشهر و نیروی انتظامی برگزار شد.
وی تصریح کرد: در این نمایشگاه خدماتی همچون قد، وزن، BMI، فشارخون و مشاوره تغذیه به دانشجویان ارائه شد و تابلوهای آموزشی خطرسنجی بیماری‌های قلبی و مغزی و ازدواج سالم (جوانی و پویایی و بالندگی جمعیت) جهت بازدیدکنندگان ارائه گردید.
کارشناس مسئول آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: این نمایشگاه باهدف آشنایی با ضرورت و نحوه انجام خطرسنجی سکته‌های قلبی عروقی، پیشگیری و کنترل بیماری‌های فشارخون بالا، چربی خون بالا، چاقی و اضافه‌وزن، سرطان، دیابت، آسم، تشویق مردم به داشتن تغذیه سالم و تحرک بدنی و کاهش مصرف سیگار، دخانیات و الکل، برگزار شد.
زهرا رنجبر دهقان اظهار داشت: آموزش، نقش اساسی در پیشگیری و کنترل بیماری‌ها دارد، بنابراین برای آشنایی بیشتر عموم با این بیماری‌ها و عوامل خطر آن‌ها، این نمایشگاه برپا شد.
 به مناسبت هفته سلامت نمایشگاه خطر سنجی بیماری‌ها در دانشگاه بنت‌الهدی صدر بوشهر برپا شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.