در استان بوشهر صورت گرفت؛ دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی پت حیوانی و تصویربرداری فلورسنت کشور نصب و راه‌اندازی شد

15 ارديبهشت 1397
رییس مرکز تحقیقات هسته‌ای خلیج‌فارس بوشهر گفت: دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی پت حیوانی و تصویربرداری فلورسنت در کشور، در آزمایشگاه پیش‌بالینی مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس بوشهر نصب و راه‌اندازی شد.

پروفسور مجید اسدی در گفتگو با خبرنگار وبدا بوشهر گفت: مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی خلیج‌فارس در راستای گسترش و تکمیل و توسعه زیرساخت‌های پژوهشی خود گام مؤثری در تأمین و تدارک تجهیزات پیشرفته و منحصربه‌فرد برداشته است.
عضو وابسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران افزود: این سیستم پیشرفته می‌تواند برای مطالعه فرایندهای سلولی و مولکولی مربوط به بیماری در حیوانات زنده استفاده شود و قادر است سیگنال‌های مولکولی بسیار ریز را در عمق بافت دنبال نماید و لذا می‌تواند داده‌های دقیق کمی در مورد گسترش زمانی و مکانی فراهم آورد.
فلوشیپ تصویربرداری پیشرفته پزشکی از دانشگاه هاروارد اظهار داشت: آزمایشگاه پیش‌بالینی مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس بوشهر به‌زودی مورد بهره‌برداری پژوهشگران قرار خواهد گرفت و با راه‌اندازی دستگاه‌های نام‌برده، این مرکز به‌عنوان یکی از دو مرکز جامع کشور در حوزه تصویربرداری مولکولی پیش‌بالینی قرار خواهد گرفت.
فلوشیپ PET-CT از دانشگاه استانفورد عنوان داشت: با راه‌اندازی آزمایشگاه پیش‌بالینی مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس بوشهر گام مؤثری در فراهم‌سازی بستر مناسب جهت همکاری پژوهشگران علاقه‌مند برداشته و با کاربردی نمودن روش‌های تصویربرداری مولکولی، می‌تواند خدمتی شایسته به بیماران نیازمند ارایه نماید.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و فلوشیپ قلب و عروق پزشکی هسته‌ای از انجمن قلب آمریکا و آسیا خاطرنشان کرد: این مهم با همکاری و مساعدت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان و استانداری بوشهر محقق گردیده است.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.