اولین مجمع سلامت شهرستان بوشهر برگزار شد

26 ارديبهشت 1397
اولین مجمع سلامت شهرستان بوشهر با حضور فرماندار بوشهر، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اعضای شورای سلامت شهرستان بوشهر در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اولین مجمع سلامت شهرستان بوشهر گفت: توسعه همه‌جانبه بر اساس سلامتی است که این مهم با مشارکت همه ادارات، نهادها، سمن‌ها و بخش خصوصی محقق می‌شود.
دکتر سعید کشمیری بابیان اینکه 22 اداره و نهاد با پیشبرد روند شاخص‌های حوزه سلامت مرتبط هستند عنوان داشت: این نشست حاصل همفکری افرادی است که در شهرستان دغدغه فکری سلامت دارند و انسان‌های اندیشمند و صاحب‌نظر ادارات مختلف در یک مثلث فکری نشسته‌اند تا اولویت شهرستان را با همفکری به‌پیش ببرند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: 70 درصد بحث سلامتی مربوط به دیگر ارگان‌هاست که بایستی تمام‌قد در جهت رفع مشکلات معیشتی، اقتصادی، ورزشی و...مردم تلاش نمایند زیرا توسعه همه‌جانبه بر اساس سلامتی محقق می‌گردد.
وی هدف از برگزاری مجمع سلامت را اجتماعی شدن موضوع سلامت در این شهرستان دانست و بیان کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی عامل اول مرگ‌ومیر مردم در شهرستان بوشهر و همچنین استان بوشهر می‌باشد که جهت کاهش آن نیازمند همکاری و مشارکت همه ادارات، نهادها، سمن‌ها و بخش خصوصی می‌باشیم.
فرماندار شهرستان بوشهر نیز ضمن تقدیر از فعالیت‌های بسیار تأثیرگذار دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در جهت ارتقای سطح سلامت مردم عنوان داشت: طرح تحول نظام سلامت به‌عنوان مهم‌ترین و تأثیرگذارترین اقدامات دولت و ریاست محترم جمهور بوده است.
عباس جمشیدی بابیان اینکه خودمراقبتی و پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر نیازمند فرهنگ‌سازی در جامعه می‌باشد افزود: هر دستگاه و نهاد و اداره باید از نقش خود در حفظ و ارتقای سلامت در این شهرستان آگاه شود و نقشی فعال در این زمینه ایفاد نماید.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز به بیان اهداف مجمع سلامت شهرستان و آیین‌نامه اجرایی برگزاری آن پرداخت که ضمن ارائه گزارشی از تعداد جلسات شورای سلامت شهرستان، پیام‌گزاران سلامت و خانه مشارکت‌های مردمی سلامت و مصوبات آن در سال 96، به ارایه نتایج اقدامات انجام‌شده در طرح تحول نظام سلامت در سال 96 پرداخت.
در پایان بیانیه اولین مجمع سلامت شهرستان بوشهر قرائت شد و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان به‌پاس حمایت‌های همه‌جانبه عباس جمشیدی فرماندار محترم شهرستان بوشهر لوح یادبودی به وی اهداء کرد.
اولین مجمع سلامت شهرستان بوشهر به ریاست فرماندار شهرستان بوشهر و با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی، قائم‌مقام رییس دانشگاه، نماینده امام‌جمعه معزز بوشهر، معاونت اجتماعی، معاونت بهداشتی، سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، رییس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی استان، رییس اندیشکده سلامت شهرستان، رییس خانه مشارکت‌های مردمی سلامت شهرستان، رییس شورای پیام‌گزاران شهرستان، کارگروه بهداشت و درمان و تأمین اجتماعی (شورای سلامت) شهرستان و ... در محل سالن اجتماعات فرمانداری بوشهر تشکیل شد.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.