سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه مطرح کرد: تاکنون بیش از 290 جلسه آموزشی آمادگی برای زایمان فیزیولوژی در گناوه برگزارشده است

9 تير 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: از بدو تشکیل کلاس‌های آموزشی آمادگی برای زایمان تا اکنون بیش از 290 جلسه آموزش جهت مادران باردار برگزارشده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، مهندس محمد بازیاری عنوان داشت: در شهرستان گناوه از اواسط سال 94 تا اکنون 290 جلسه آموزشی آمادگی برای زایمان فیزیولوژی جهت هفتصد و 92 مادر باردار برگزارشده است.
وی تصریح کرد: کلاس‌های آمادگی برای زایمان باهدف آشنایی با ناشناخته‌های دوران بارداری و زایمان، بهبود کسب زندگی در دوران بارداری، حین زایمان و تولد می‌باشد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه افزود: تمامی مادران باردار صرف‌نظر از سن، سواد، تعداد بارداری، نوع زایمان قبلی می‌توانند در کلاس‌های آمادگی زایمان شرکت کنند.
کارشناس برنامه مادران بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز گفت: مباحث کلاس‌ها شامل اهداف و اصول کلاس‌های آمادگی برای زایمان، تغییرات آناتومی و فیزیولوژی در بارداری و سازگار شدن با این تغییرات، اصلاح وضعیت در بارداری، تغذیه دوران بارداری، بهداشت روان در بارداری، انواع روش‌های بی‌دردی، کم دردی در فرایند زایمان و آشنایی با مراحل زایمان است.
مریم بهبهانی زاده افزود: در هر جلسه بعد از آموزش‌های تئوری، تمرینات اسکلتی، عضلانی، تمرینات تنفسی تن آرامی به‌صورت عملی تحت نظر مربیان آموزش‌دیده صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: بازدید مادران باردار از بلوک‌های زایمانی از دیگر برنامه‌های این کلاس‌ها می‌باشد که از ابتدای سال 97 در این شهرستان انجام می‌شود.
انتهای پیام/ م.ن 3080


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.